Muzej krapinskih neandertalaca i Kazalište Trešnja povezali se u edukativnom projektu, premijera predstave već je održana
Premijera predstave 'Praljudi' u Kazalištu Trešnja održana je proteklog vikenda te je oduševila predstavnike Muzeja Hrvatskog zagorja i brojne posjetitelje
Muzej krapinskih neandertalaca i Kazalište Trešnja iz Zagreba povezali su se na projektu koji spaja muzej i kazalište. Lijepu i s edukativnim ciljevima suradnju ostvarili su na zajedničkom projektu kroz koji su osmislili paket koji će ponuditi djeci, odnosno školarcima, kroz koji će naučiti o pračovjeku i njegovom načinu života.
Nakon predstave - muzej
Tako će grupni posjeti učenika osnovnih škola uključivati posjet kazalištu, odnosno gledanje predstave 'Praljudi', gdje će dobiti ilustrirane i dizajnirane radne listove, s potom posjetiti Muzej krapinskih neandertalaca. Ideja oko suradnje nastala je još na proljeće, rekao nam je ravnatelj Muzeja Hrvatskog zagorja Jurica Sabol. – Osmislili smo zajednički paket Muzeja i Kazališta i potpisali sporazum o suradnji. Kroz paket djeci se nudi posjet kazalištu i gledanje predstave 'Praljudi', a potom odlazak u naš Muzej krapinskih neandertalaca u Krapinu, gdje će uz stručno vodstvo razgledati muzej i njegov postav te potvrditi gradivo naučeno kroz predstavu. Bit će to jedan cjelodnevni izlet, kakav je i predviđen u školskom kurikulumu – rekao je Sabol.
Predstava oduševila
Predstava Radovana Ruždjaka 'Praljudi' proteklog je vikenda u Kazalištu Trešnja doživjela svoju premijeru, kojoj su prisustvovali i predstavnici Muzeja Hrvatskog zagorja. – Predstava nas je oduševila! Napravljena je na vrlo zavidnoj razini i ponudila je više od očekivanja. U 45 minuta prikazuje jedan dan života pračovjeka, a uz specijalne efekte pun pogodak je! – rekao je ravnatelj MHZ Jurica Sabol nakon premijere, koju su pogledala i brojna poznata imena sa svojim klincima. Predstava će igrati tijekom listopada i studenoga, a onda ponovo početkom godine. – Najavilo nam se za ovaj tjedan već četiristotinjak djece za posjet kazalištu nakon predstave, koji su već kupili ovaj paket. Također, u realizaciji smo s Kazalištem Trešnja da s predstavom gostuju nekoliko dana u Krapini, kako bi djeca iz Zagorja i zagorskih škola mogla pogledati predstavu, bez da putuju u Zagreb – najavio je Sabol.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Amerikanac koji je kupio kuću u Zagorju moli za pomoć: 'Život je pun iznenađenja'
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Mijenja se B kategorija vozačke: neki će morati na dodatnu obuku ili polagati ispit
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Umro čovjek koji je dvaput pokušao postati predsjednik Hrvatske
HVALA IM: Diljem KZŽ odana počast smrtno stradalim braniteljima u Domovinskom ratu
Strava u NP Paklenica: Dijete palo sa stijene, prevezeno u bolnicu
ZAGORJE: Muškarac (37) prenoćio u policijskoj postaji. Prijeti mu kazna
POTVRĐENO! Špičkovina će dobiti dječji vrtić: 'Djeci dugujemo najbolje, ne najbrže na papiru'
Zabočki gimnazijalci otvaraju izložbu o sugrađanki Suzani Lončar i slavnim danima Regeneracije
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
