Krasno i neobično uređen školski trg krapinske OŠ ‘Ljudevit Gaj’
Tijekom 2019. godine završeni su građevinski radovi na uređenju školskog trga kod OŠ Ljudevit Gaj Krapina, koji je bio u jako lošem stanju i obnovu čekao gotovo 40 godina. Asfalt je obojen u crveno, a pomoću Grada Krapine postavljena je i rasvjeta.
No, završna faza odnosno oblikovanje vizuala ispred škole je zbog vremenskih ograničenja dovršeno ovih dana. Školski trg uistinu prilači pažnju i izaziva veliko zanimanje zbog svog neobičnog izgleda, a ujedno pruža i krasan proizor i dodatno ukrašava okoliš škole. Bivša ravnateljica škole Dragica Belošević, nadležni Konzervatorski odjel, ovlašteni arhitekt Tomislav Vreš i grafički dizajner Jan Pavlović usuglasili su rješenje prema kojem vizual ispred škole prikazuje uvećanu situaciju na radnom stolu - bilježnicu, olovke, šiljilo, ravnalo, gumicu, povećalo i spajalicu.
- Ideja je bila ponuditi učenicima neformalno igralište koje će poticati na kreativno iskorištavanje rastera za kreiranje igara. Tako se primjerice krajnje linije na bilježnici mogu iskoristiti za igru graničara, kvadratići za križić kružić, šah ili twister, a točkice za crtanje „školice“. Vjerujemo da će učenici po dolasku u školu uživati u novom izgledu školskog dvorišta – napominje ravnateljica Osnovne škole ‘Ljudevit Gaj’ Krapina Vlatka Družinec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
