Krapinski srednjoškolci raspravljali na temu 'Mogu li se mladi zabaviti bez alkohola'?
Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti
Debatni klub Srednje škole Krapina pod vodstvom Dražene Voska je, na inicijativu Kluba mladih Gradskog društva Crvenog križa Krapina i voditeljice Valentine Klasiček, povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti osmislio i u četvrtak, 14. prosinca realizirao prigodnu debatu.
Debata se temeljila na konceptu „World Schools“ debatnog formata u kojem postoje 2 strane: Vlada i opozicija, odnosno afirmacija i negacija. Uloga vlade, odnosno, afirmacije jest definirati debatu. Obrazložiti tezu i plan argumentima te predložiti rješenja. Uloga oporbe, odnosno, negacije jest pobiti afirmaciju i uvesti svoj slučaj te eventualno i vlastiti plan potkrijepljen vlastitim argumentima. Raspravljalo se o tezi: Mogu li se mladi zabaviti bez alkohola?
U afirmacijskoj grupi su bili učenici: David Podhraški, 2.bt; Laura Kranjčec, 2.ct; Drago Cvetko, 2.a. U negacijskoj grupi su bili učenici: Jana Pavić, 3.a; Petra Mlakar, 2.ct; Damjan Milaković, 2.a Suci debate su bili: stručna suradnica škole Brankica Čavužić, Miljenka Mužar Sertić iz Krapinsko-zagorske županije, volonterka Lora Krkalo, voditeljica Kluba mladih GDCK Krapina Petra Vidović i jedan od korisnika korisnik terapijske zajednice Moji dani iz Đurmanca. Publiku su činili učenici Srednje škole Krapina i gosti iz terapijske zajednice.
Moderator debate je bio Ivan Borlinić, volonter i član Kluba mladih Crvenog križa.
Okupljeni su istaknuli kako ih je debata potaknula na sagledavanje perspektiva obje strane, obje grupe pripremile su i prezentirale dobre argumente, stoga su i suci odlučili da nema pobjednika- Nakon debate, kao zaključak teme o sredstvima ovisnosti i posljedicama konzumiranja korisnici Terapijske zajednice prisutnima ispričali svoju životnu priču i teški put ovisnosti koji prolaze. Učenici su postavili mnoga pitanja i poveli konstruktivnu raspravu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stižu velike promjene za sve vozače u Hrvatskoj: Nova pravila mijenjaju sustav vozačkih dozvola!
VAŽAN ISKORAK: Zavod za javno zdravstvo KZŽ otvorit će Centar za mentalno zdravlje
Prometni kaos na zaobilaznici: Vozio po razrovanoj cesti zatvorenoj zbog radova - 'Vjerojatno je...'
Od tri DVD-a na području grada Zlatara – izabrane dvije predsjednice!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
