Jedna od najljepših ljubavnih priča za 60. rođendan POU Krapina
Od jeseni i škola rocka i moderne glazbe
Pučko otvoreno učilište Krapina ove godine obilježava svoju 60. obljetnicu. Na sam rođendan, u srijedu 21. srpnja, Učilište vas poziva u Kino Krapina u 20 sati. Ulaz je slobodan, a možete pogledati još jedan Disneyjev klasik, jednu od najljepših ljubavnih priča - animirani film “Ljepotica i zvijer” koji ove godine obilježava 30. obljetnicu, a to je ujedno i 30. Disneyjev film koji je na platno donio francusku bajku spisateljice Jeanne-Marie Leprince de Beaumont.
Za najmlađe
Do 21. kolovoza mališani gledaju crtice pod zvijezdama, na otvorenome. Projekcije su besplatne, a za djecu je pripremljeno 11 crtića na 11 igrališta: u Krapinskom Vidovcu, kod škole u Donjoj Šemnici, na Šapcu, na Trškom Vrhu, kod škole u Podgori, u Bobovju, u Škaričevom, kod škole u Lepajcima, u Žutnici i Tklaci II . U ‘Kinu pod zvijezdama’ ljetos će klinci gledati Pčelicu Maju, Ringe ringe raja, Playmobil, Angry birds, Tabalugu, Spider-Mana: Novi svijet, Stopaliće, Lego Ninjago, Ferdinanda, Štrumpfove: Skriveno selo i Žapca Regija.
Škola rocka i moderne glazbe
Ove jeseni Pučko otvoreno učilište Krapina započinje i s novim obrazovnim programom – školom rocka i moderne glazbe. Po uzoru na brojne svjetske rock akademije, institute, gitarističke akademije i škole, kao i na temelju sličnih tečajeva priredili smo program učenja i usavršavanja u području moderne i popularne glazbe. Pri osmišljavanju i pokretanju ove škole cilj nam je bio ponuditi našim sugrađanima edukaciju kroz novi, suvremeni pristup muzičkoj kulturi.Polaznici će se, za sada, moći odlučiti između gitare, bas gitare, bubnjeva i klavijatura. Nastava će se odvijati po semestrima u trajanju od četiri mjeseca odnosno 20 školskih sati – kaže ravnateljica Grozdana Pavlović.. Instrumenti za nastavu, koja će se odvijati u prostorima POU Krapina, su osigurani.Upisati se mogu zainteresirani svih uzrasta. Pristup će biti prilagođen polaznicima, njihovim predznanjima i afinitetima.Glazbeni voditelji Škole rocka i moderne glazbe su iskusni i educirani mladi glazbenici Karlo Kukovačec i Tomislav Presečki, koji iza sebe imaju brojne nastupe i suradnje sa renomiranim glazbenim umjetnicima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
HEP: Sutra bez struje nekoliko adresa u Zagorju
Ograničava se plaćanje gotovinom: Trgovci će već od ovog iznosa provjeravati vaš identitet
Mlada Zagorka upoznala 29-godišnjaka online, a onda uslijedio šok
Hrvatska čeka protivnika u polufinalu Eura. Evo tko su vjerojatni suparnici
Novi detalji: Prijevoznik iz Dugog Sela pronalazio vozače koji su kamionima prevozili drogu
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
