HSP Krapinsko-zagorske županije: "Tražit ćemo istragu DORH-a protiv čelnika županije"
Županijski HSP održao je u Krapini konferenciju za medije pod temom “Zagorska bajka na dlanu – rezultati posljednje 4 godine”.
Povjerenik županijskog vijeća HSP-a Stjepan Ranogajec, govoreći o projektu “Stubaki”, naglasio je kako je u prosincu prošle godine prošao rok za izgradnju kompleksa s bolnicom i hotelima koje je županija prepustila koncernu Jake Andabaka, a radovi nisu ni počeli.
U objašnjenju županijske vlasti zašto projekt vrijedan 110 milijuna eura kasni, je promjena urbanističkog plana zbog promjene prvotnog rješenja iz ugovora o javno privatnom partnerstvu koji je predviđao kongresni centar s nekoliko dvorana. Umjesto dvorane, predviđeno je da se izgradi nova specijalna bolnica koja nije predviđena planom i rezultat toga je drugačiji projekt.
– Ipak, sve je rađeno uz suglasnost predstavnika županije što opet pobuđuje sumnje, rečeno je na konferenciji. Kako je dodao Ranogajec, projekt je trebao otvoriti 500 radnih mjesta, ali nesposobna županijska vlast to nije provela. Ukoliko županija ne raskine ugovor o javno privatnom partnerstvu, to će biti potvrda da iza toga stoji nešto više od javnog interesa i tražit ćemo istragu DORH-a protiv čelnika županije u proteklom razdoblju.
Ako nisu ništa krivi, moraju raskinuti ugovor s neozbiljnim partnerom koji nije poštivao ugovor, rekao je također Ranogajec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
Emotivna izjava majke Jean-Michela: 'Spominjao je da su Hrvati dobri ljudi i bio je u pravu'
[FOTO] Zagorci pokorili Crospirit! Njihove rakije, likeri i ginovi oduševili stručnjake iz cijele regije!
Ministarstvo poručuje: Učenik izostao gotovo 90 sati s nastave, više to neće moći tako lako
Medved potvrdio: 'Pronađeno tijelo Jean-Michela Nicoliera. Nije rođen u Hrvatskoj, ali za nju je ostavio svoje srce'
Mladi Klanjčani dobili 4.000 eura za svoj prvi dom, 'Želimo da ostanete ovdje!'
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
