[FOTO] Misnim slavljem u svetištu na Trškom vrhu upriličeno dvostruko slavlje
Misnim slavljem u svetištu Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu upriličeno je dvostruko slavlje, hodočašće župa Krapinskog dekanata i proslava 40-e obljetnice svećeništva koju je kao zahvalu za dar svećeničkog poziva i služenja predslavio slavljenik vlč. Tomislav Novosel u zajedništvu sa svećenicima iz Krapinskog dekanata te dvojicom trajnih đakona Slavkom Milakovićem i Samsonom Štiboharom.
Na samom početku misnoga slavlja domaći župnik vlč. Davor Štuljan pozdravljajući okupljene vjernike pozvao ih je na ustrajnost vjere i štovanja naše nebeske Majke Marije.
Vlč. Tomislav uvodeći nazočne u misno slavlje istaknuo je kako se lijepo osjeća ovdje u okrilju nebeske Majke Marije koja ga je pratila svojim zagovorom od mladomisničkih dana pa tako i tijekom svoje svećeničke službe.
Prigodne riječi homilije uputio je fra Vlado Mustač, župnik u župi sv. Jurja mučenika u Đurmancu pojašnjavajući što je poziv i služba jednog svećenika. Ti si dragi Tomo od Boga izabran kako bi svjedočio Njegovu prisutnost u sredini gdje si bio poslan, a svojim si župljanima donosio sakramente Crkve kako one duhovne, tako etičke i moralne vrijednosti. Prisutnost svećenika među ljudima proročki je poziv na hrabrost darivanja, sebedarja, i on svojim životom treba u tome biti uzor ljudima u međuljudskim, obiteljskim, pa i bračnim odnosima, te u različitim životnim okolnostima – naglasio je propovjednik.
U ime svećenika Krapinskog dekanata riječi zahvale i prigodan poklon uputio je dekan preč. Vladimir Drnetić koji je zahvalio na zajedništvu i bratskoj blizini, ali i ustrajnosti u međusobnim susretima u dekanatu. Budimo radosni navjestitelji Božje ljubavi prema svakom čovjeku. Molimo jedni za druge ali molimo za nova svećenička i redovnička zvanja. – zaključuje preč. Drnetić
Zahvalivši se na čestitkama, vlč. Novosel je rekao kako veliko hvala izriče prije svega Bogu i Majci Božjoj na daru svećeništva te za sve dobro i pozitivno u župama u kojima je radio. Mnoge stvari sam mogao i bolje napraviti, za dobro se zahvaljujem, a za negativno se kajem i molim Boga i vas za oprost.
Svečano misno slavlje pjesmom je animirao mješoviti župni zbor župe sv. Nikole biskupa u Krapini a njima se pridružila svojim sviranjem Limena glazba „Mirna“ iz Radoboja.
Nakon misnoga slavlja uslijedila je zajednička hodočasnička procesija oko oltara Majke Božje Jeruzalemske.
.
.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Više od 850.000 Hrvata uskoro će dobiti novac na svoj račun
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Plenković se obraća javnosti: 'Sada smo na radaru svih ozbiljnih investitora'
Sreća ih prati u stopu: Tri horoskopska znaka očekuje veliki priljev novca i pozitivne promjene u životu!
Šokantna prevara: Uvjerio ih da je članu obitelji potrebna hitna operacija pa im maznuo 100 tisuća eura!
Alarmantna izjava Ive Josipovića: 'Bojim se da bi moglo doći do trećeg svjetskog rata'
Nova pobjeda Bedexa
Luda utakmica u Ogulinu
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
