Derbi Zagorcu!

U 19. Kolu III. HNL Središte u Krapini gostovalo Lučko

U 19. prvenstvenom kolu III. HNL Središte u Krapini je prvoplasirani Zagorec dočekao trećeplasirano Lučko i pobjedom 2:1 slavio u ovom derbiju te je svoju bodovnu prednost pred drugoplasiranim Dugim Selom ( poraz od Vrapča u ovom kolu, op.a. ) povećao na 13 bodova dok trećeplasirani Gaj zaostaje petnaest.

Oba su sastava u ovaj derbi ušli osjetno oslabljene ne igranjem nekoliko bitnih igrača – kod Zagorca npr. nije bilo ozlijeđenih Pelka i Kožića dok je Smrekar bio bolestan  ali po prikazanoj igri možda se to i nije toliko primijetilo. Bio je to pravi derbi – čvrst, borba za svaki „pedalj“ terena, malo prilika za gol te je nekako iz minute u  minutu izgledalo da će takmaci podijeliti bodove odnosno da će puni plijen odnijeti onaj tko postigne prvi pogodak.

Utakmicu je puno bolje otvorio Zagorec koji je već u drugoj minuti imao priliku – Hoić je pritiskom na obranu gostiju „ukrao“ jednu loptu i krenuo prema Razumu, vrataru gostiju, uputi je dobar udarca ali je na vrijem uklizao Kulenović te blokirao loptu poslavši je u korner. Četiri minute kasnije Kovačić centrira s lijeve strane na suprotnu stativu gola gostiju gdje loptu glavom zahvaća Landripet ali je obrana gostiju opet na mjestu blokiravši loptu poslavši je u još jedan neiskorišteni korner.

Nakon ovog uvodnog dijela gledateljstvo u Podgori krapinskoj gledalo je pravu „rovovsku bitku“ dva izjednačena suparnika i taktičko nadmudrivanje dvojice odličnih trenera – Milinovića i Vidovića. Takova igra nakon 45 minuta donijela je prazne mreže te se na odmor otišlo- Zagorec 0. Lučko 0.

U drugom dijelu utakmice trener Milinović od početka ubacuje Marka Mlinarića, u svlačionici ostaje Kovačić, što mu Mlinarić zahvaljuje u 47. minuti postigavši pogodak za vodstvo Zagorca. Matija Majcenić, najbolji igrač utakmice, ubacuje oštru prizemnu loptu u peterac gostiju, i dok su se stoperi gostiju dogovarali. Brzi i lukavi Mlinarić uklizava između njih i preciznim udarcem pogađa malu mrežicu vratara Razuma. Neobranjivo !

Damir Milinović

Ovaj pogodak pokrenuo je goste te su puno opasnije i učestalije atakirali prema golu domaćina, No, obrana Zagorca, koje odigrala zaista odličnu utakmicu, predvođena stoperima Grgićem te Vučemilović – Vranjićem, Braunom i golmanom Bručijem lako je otklanjala svaku opasnost . Ipak, u 76. minuti gosti postižu pogodak za izjednačenje. Jedna brza lopta ubačena iskosa s lijeve strane obrane Zagorca „putovala“ je paralelno sa crtom šesnaesterca da bi je na desetak metara od gola Bručija dočekao Marijanović i neobranjivo pogodio sam lijevi donji kut Zagorčevog gola. Nakon ovog pogotka kao da se u navijače Zagorca uvuklo ono – ipak će svakom po bod. Srećom tako nisu mislili igrači Zagorca te su već dvije minute kasnije preko Hoića imali priliku koju je Razum anulirao.

Susret je riješen u 88. minuti. Dosuđen je korner kojeg je odlično izveo Matija Majcenić a u srcu gostujućeg šesnaesterca još bolje skočio Grgić te glavom poslao lotu u mrežu gostiju. Vodstvo domaćina – mislim – zasluženo. U slijedećih nekoliko minuta uz sudačku nadoknadu prilika više nije bilo te je na semaforu ostalo zapisano Zagorec 2. Lučko 1.

Rajko Vidović

KRAPINA – Igralište ŠRC Podgora – Gledatelja: 250. Suci: Patrik Pavlešić ( Duga Resa ), Željko Bučar ( Duga Resa ), Luka Sušanj ( Ogulin ).

ZAGOREC – LUČKO2:1 ( 0:0 )

Strijelci: 1:0 Mlinarić 47'; 1:1 Marijanović 76'; 2:1 Grgić 88'.

ZAGOREC KR: Bruči, Kovačić ( 45. Mlinarić ), Vučemilović – Vranjić, Hoić, Strabić, Majcenić ( 90. Brčić ), Camara, Braun, Grgić, Landripet, Bračević ( 60. Okechukwu ). TRENER: Damir Milinović

LUČKO: Razum, Belak ( 83. Jolić ), Kulenović, Mamadou, Horvat, bajan, Varga, Sidico ( 15. Ćosić, 66. Marijanović ), Jazvić, Bubnić, Brekalo. TRENER: Rajko Vidović

Izjave trenera

Damir Milinović, trener Zagorca: „Prije svega čestitam svojim dečkima na zasluženoj pobjedi. Prije utakmice sam upozoravao da će ovo biti najteža utakmica ne zbog razloga što nisu nastupili Pelko, Smrekar, Kožić i Radoš već zbog toga što smo znali da Lučko želi u sam vrh prvenstvene ljestvice i osvajanjem bodova kod nas to bi im omogućilo da krenu prema samom vrhu. Međutim, dečki su odradili mušku utakmicu,  istina imali smo i malo sreće ali sreća prati hrabre. Pobijediti jednu jaku ekipu kao što je Lučko je jedno pravo zadovoljstvo a istovremeno smo pratiteljima pobjegli na 13, 15 bodova te će sada biti puno lakše. Nismo igrali kao što inače igramo ali uz sve ove nedostatke koje sam naglasio prezadovoljan sam što smo pobijedili“.

Rajko Vidović, trener Lučkog: “Mislim da je utakmica za navijače bila zanimljiva, čvrsta, pravi derbi i možda bi bilo realno da smo danas uzeli bod. No, Zagorec je sretno i spretno uz pomoć mog vratara došao do sva tri boda. Zagorcu želim uspješan put i dalje“.