Christian za maksimalan učinak Zagorca

U 3. Kolu 3. NL centar krapinski Zagorec gostovao u Bistri

U trećem kolu 3. NL centar krapinski Zagorec gostovao je u Gornjoj Bistri kod Bistre i upisao pobjedu, 1:0, te time nastavio maksimalan učinak s tri pobjede u tri kola.

Trener Zubić i prije početka utakmice je imao „glavobolju“ jer uz već standardnih – Strabić, Majcenić, Krznarić i Harrison – listi ozlijeđenih u prošlom kolu se pridružio i Marko Brčić za kojeg je ova polusezona završena te „crveni“ Hrvoje Habjanec koji je dobio isključujući karton na juniorskoj utakmici da bi točku na i ozlijeđenih igrača u 17. minuti stavio Brebrić nakon sudara glavama te je morao napustiti teren ali vjerujemo da će već u sljedećoj utakmici biti na dispoziciji. Ipak dečki su se posložili i uz podršku dosta velikog broja njihovih navijača pružili su maksimalan učinak na „vrućem“ terenu u Bistri osvojivši sva tri boda.

Početak susreta počeo je u ispitivanju snaga koje je „potrajalo gotovo do kraja prvog poluvremena“. Naime, novinarska bilježnica ostala je gotovo prazna i jedino što se moglo upisati – izuzetno teško i vruće s puno vlage vrijeme koje je onemogućivalo i jednoj i drugoj momčadi da igraju nogomet. Da ne bude baš tako pobrinuli su se domaći napadači u posljednjih osam minuta kada je Kukec iz izgledne situacije pucao pored gola da bi u 44. minuti neugodan udarac Jakopića s desetak metara ukrotio sigurni Bruči te se na odmor otišlo nedirnutih mreža.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini i već u 48.minuti imaju „zicer“ kojeg Bruči brani. Od tada polako ali sigurno „bude“ se i igrači Zagorca a pogotovu kada trener Zubić vuče odličan potez te ubacuje u igru Krznara i Ružaka u 62. te Mišaka u 73. minuti. Ova tri mladića donijela su puno agresivnosti, proigravanja i stvaranje prilika za postizanje gola te se već jedna prilika stvorila u 65. minuti kada je Christian dolično ubacio oštru loptu na visinu peterca a na nju su natrčali Žitković i Ružak da bi siguran pogodak spriječio izbacivanjem lopte gotovo s crte domaći nogometaš Ljubić.
Bilo je u daljnjem tijeku utakmice još poluprilika za Zagorec ali su onu pravu ipak imali domaćini u 80. minuti kada je Kukec pokušao lobati golmana Zagorca Bručija ( treća uzastopna utakmica bez primljenog gola, op.a ) koji je odličnom „akrobacijom“ ipak loptu izbacio u korner. Samo minutu kasnije još jedna izgledna prilika za goste – Christian je probio lijevu obrambenu stranu domaćina, tko zna po koji put jer je bio nerješiva zagonetka za obranu domaćina, i ubacio loptu u šesnaesterac domaćina gdje ju u maloj gužvi odlično prihvaća Ružak i puca ali za malo pored gola.

Onda se dogodila 87. minuta. Mat u dva poteza.
Jazbec je prihvatio loptu na svom djelu terena napravio par koraka i ubacio odličnu dijagonalu u srce domaćeg šesnaesterca gdje loptu prima Christian i lakoćom pogađa mrežu nemoćnog Maglice. Zaista lijepi potez mladog Jazbeca i rutiniran pogodak iskusnog Christiana.

U preostalih sedam – osam minuta nije bilo prilika pa je semafor nakon posljednjeg sučevog zvižduka pokazivao Bistra 0. Zagorec 1.
Svoj sljedeći prvenstveni susret Zagorec igra već u srijedu, 13.9.’23., protiv Samobora u 17 sati na svom terenu a nakon toga počinje „ludnica“ – u sljedećih 16 dana Zagorec će odigrati čak pet ( 5 ) službenih utakmica. Sava Strmec na gostovanju ( 17. rujna ), Lobor u Kupu NS KZŽ na gostovanju ( 20. rujna ), HAŠK na domaćem terenu ( 23. rujna ), Gorica u šesnaestini finala Kupa HNS-a na svom terenu ( 27. rujna ) da bi rujan zaključio utakmicom na gostovanju 30. rujna protiv Trešnjevke.

Bistra – Zagorec 0:1 ( 0:0 )
DONJA BISTRA. Igralište SC Bistra. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Bogdanić ( Sisak ). Pomoćnici: Dario Rožanković ( Glina ), Nikola Grgurić ( Kutina ).
Strijelac: 0:1 Christian 87'.
BISTRA: Maglica, Lovrić, Brezec, Iskrić, Nikšić ( 90+2 Kadrić ), Jakopić, Mandić ( 73. Žagmeštar ), Kukec, Bičanić (73. Lučak ), Mraković ( 84. Kereša ), Ljubić. Trener. Renato Jurčec.
ZAGOREC: Bruči, Landripet, Kunštić, Štimac, Bračević, Žitković ( 73. Mišak ), Jazbec, Stiperski ( 62. Ružak ), Uchida ( 62. Krznar ), Christian, Brebrić ( 17. Bajan ). Trener: Ivan Zubić.