3. kolo III. HNL središte: Loša igra i poraz Zagorca

U trećem kolu prvenstvenog nadmetanja krapinski je Zagorec na svom terenu ugostio zagrebačko Trnje i upisao drugi poraz, a prvi na svom terenu.

U trećem kolu prvenstvenog nadmetanja krapinski je Zagorec na svom terenu ugostio zagrebačko Trnje i upisao drugi poraz, a prvi na svom terenu. Nakon tri odigrana kola Zagorec na svom kontu ima tri boda uz samo jedan postignut a čak četiri primljena pogotka.

Loše. Čak i najveći pesimisti nisu to očekivali. Ono što zabrinjava je igra Zagorca koja je sve osim gledljiva – primjer iz ovog susreta – ubacivanje visokih lopti na Marjanovića koji je barem za dvije glave niži od Ivankovića i Špadine koji su se na ovoj utakmici zaista naigrali glavometa.

Moram priznati – već prije samog početka susreta „mirisalo“ je na da neće biti dobro. Tomica Kantolić nije mogao igrati zbog „crvendaća“ u Kupu, a na veliko iznenađenje svih koji smo mogli vidjeti službeni zapisnik prije početka utakmice Matija Matko bio je na klupi. Svakako postavilo se pitanje – Zašto ? Odgovor smo brzo doznali: „On će doći na drugo poluvrijeme jer je kum pa nikako ne može doći na početak utakmice!?“

Vama ostavljam da procijenite da li je to opravdano ili ne ?! Želim samo povući paralelu – „ gazda ne mogu doći na posel prvih četiri sata jer sam kum, odradil bum onih četiri ?!“.Baš me zanima kako bi šef reagirao i da li bi mi isplatio punu plaću, koja nije mala?!

No, vratimo se utakmici. Dečki iz Trnja, predvođeni trenerom koji voli Zagorec koliko i mi Franjom Pužinom i koji je izuzetni profesionalac, postavili su se u obrambenoj formaciji koristivši svaku prigodu da opasno ugroze vratara Hadžića koji je ovog puta spasio Zagorec od prave katastrofe.

Ništa se posebno nije događalo do 21 minute kada je Malarić odlično pucao sa 15 metara ali je refleks gostujućeg vratara Đurđeka loptu skrenuo u vratnicu od koje se lopta odbila u beskorisni korner. No, već dvije minute kasnije vratar domaćih Hadžića odlično brani slobodan udarac Stjepana Jukića sa 18 metara udaljenosti. Još je veća obrana bila u 28 minuti kada je Jukić probio lijevu stranu obrane Zagorca i ubacio loptu na suprotnu stranu gdje ju na udaljenosti od metara glavom zahvaća Eterović i puca u sam lijevi kut. I dok je novinar već upisivao 0:1 Hadžić odličnom reakcijom šalje loptu u korner.

Zagorca nigdje nema. Loša igra. Vezna linija kao da ne postoji. Napadači potpuno odsječeni. Bočni igrači kao da su se zavezali uz svoje linije i nikud dalje. Obrana se bori ali je nesigurna. Loše. Loše. Jedan mi je razočarani igrač Zagorca ( novinar ipak mora zaštiti izvor ) nakon utakmice rekao: „ Dragi moj, da smo igrali do srijede ne bi zabili gol!“

I kada smo svi mislili da će se Zagorec provući, barem u prvih 45 minuta, Trnje zabija za vodstvo.

Igrala se 44 minuta kada je uslijedio jedan u nizu bezidejnih napada Zagorca koju obrana Trnja lakoćom zaustavlja i „gura“ Tadića u brzu kontru. I tada umjesto da Čunčić radi profesionalni faul na polovici igrališta uz opasnost žutog kartona on pušta Tadića koji lakoćom pretrčava Majcena te izlazi sam pred Hadžića koji je ovoga puta zaista bio nemoćan. Trnje dolazi u zasluženo vodstvo.

I bilo je prilike, čak da se i izjednači. Naime, u posljednjoj minuti susreta Ivanković je igrao rukom nakon ubačaja igrača Zagorca u svom šesnaestercu ali je sudac Šimunović ostao nijem tako da se na odmor otišlo zasluženim vodstvom gostiju.

U drugom poluvremenu gledali smo reprizu prvog poluvremena. Jedina razlika bila je u tome što više nije bilo pogodaka, a jedinu priliku Zagorca za izjednačenjem imao je Matko, ušao u igru u 55 minuti, koji nije uspio realizirati dok su gosti na svoj konto prilika mogli upisati još dva zicera u 51 i 72 minuti koje je odlični Hadžić uspio obraniti.

KRAPINA: Stadion ŠRC Podgora. Gledatelja: 150. Suci: N. Šimunović, J. Pilić, F. Šekerija, I. Čužić ( svi Velika Gorica.
Strijelci: 0:1 Tadić ( 44).

Zagorec: Hadžić, Plušćec, Čunčić, Medved, Majcen, Strabić (65. Deak), Kunštek, Malarić, Marjanović (72. Iskrić), Haramustek (55. Matko ).. Trener: Renato Jurčec.

Trnje: N. Đurđek, Petrović (46. Kanjuh), Rihtar, Ivanković, Špadina, Vukadin, Eterović, El-Saleh, Tadić, Jukić (56. Petrović), I. Đurđek (85. Žugaj). Trener: Franjo Pužin.