Na 'Zlatnom istoku Zagorja' posađeno 10 sadnica stabala
U okviru projekta “Hrvatska prirodno tvoja”
Na 20. sjednici Turističkog vijeća Hrvatske turističke zajednice, održanoj 21. prosinca 2022. godine, članovi Turističkog vijeća usvojili su Odluku o raspodjeli sredstava lokalnim turističkim zajednicama za nabavu sadnica stabala u 2022. i 2023. godini u okviru projekta “Hrvatska prirodno tvoja” (“Croatia naturally yours”). Riječ je projektu koji se provodi u suradnji s Ministarstvom turizma i sporta i Hrvatskom turističkom zajednicom s nešto više od 1,2 milijuna kuna koji će biti raspoređeni na ukupno 116 turističkih zajednica sukladno njihovim prijavama za nabavku sadnica stabala koje su namijenjene turističkim destinacijama koje su namijenjene turističkim destinacijama za ispunjenje jednog od strateških ciljeva, a to je turizam uz očuvan okoliš, prostor i klimu.
TZP Zlatni istok Zagorja uključila se u ovaj projekt te je u sklopu istoga posađeno 10 sadnica stabala. U Zlataru su posađene tri sadnice u Parku hrvatske mladeži. U Maču dvije sadnice u parku te kod vrtića, u Konjščini dvije sadnice stabala kod bajera te na područja općine Zlatar Bistrice u naselju Lovrečan posađene su tri sadnice u parku Kapele Sv. Lovre. Svaka sadnica je obilježena oznakom „Hrvatska prirodno tvoja“ - „Croatia naturally yours“, te unesena u aplikaciju za praćenje sadnje „Map my tree“ Europske agencije za okoliš.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Amerikanac koji je kupio kuću u Zagorju moli za pomoć: 'Život je pun iznenađenja'
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Mijenja se B kategorija vozačke: neki će morati na dodatnu obuku ili polagati ispit
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Umro čovjek koji je dvaput pokušao postati predsjednik Hrvatske
STRAŠNO DOBRA ZABAVA: Pripremite kostime i dođite na najotkačeniji Halloween party u Zagorju!
UŽAS: Mrtav pijan u Zagorju sletio s ceste i završio u kanalu
Još jedno izdanje muzejsko-edukativnog programa 'Na konju u Muzeje'
STRAŠNO: Požar progutao cijeli automobil u Zagorju, šteta je ogromna!
HVALA IM: Diljem KZŽ odana počast smrtno stradalim braniteljima u Domovinskom ratu
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
