Započeo projekt 'Klub liječenih alkoholičara'
Projekt će se provoditi do 31. ožujka 2019. godine
GDCK Klanjec započeo je s provedbom projekta „Klub liječenih alkoholičara - KLA-K“. Glavni cilj projekta je okupljanje osoba liječenih od bolesti alkoholizma i njihovih obitelji zbog održavanja stanja apstinencije, praćenja i pomoći u procesu liječenja.
Projekt će se provoditi do 31. ožujka 2019. godine. Sastanci grupe Kluba liječenih alkoholičara održavat će se srijedom od 18 sati u prostoru GDCK Klanjec, a radom grupe će rukovoditi educirana socijalna radnica, koja je završila edukaciju na Klinici za bolesti ovisnosti KB Sestre milosrdnice iz područja alkoholizma, rada i provođenja programa klubova liječenih alkoholičara s iskustvom u radu KLA. Partner na projektu je Udruga „Korak po korak do zdravlja“. Aktivnosti KLA-K bit će nastavak liječenja, rehabilitacije i resocijalizacije alkoholičara i njihove obitelji: djelovanje članstva u cilju što ranijeg uspostavljanja skladnih obiteljskih odnosa u obiteljima liječenih alkoholičara gdje su ti odnosi narušeni alkoholizmom,razvijanju principa samopomoći i uzajamne pomoći članova i njihovih obitelji s ciljem što duže apstinencije, provođenje stalne edukacije svih članova i njihovih obitelji s ciljem što boljeg upoznavanja bolesti alkoholizma i načinima njenog liječenja, pomaganju članovima koji imaju poteškoća u liječenju a posebice u slučajevima recidiva i pronalaženja načina za uspješniju pomoć kroz prijateljske posjete obiteljima kako bi se liječenje nastavilo, senzibiliziranje okoline o problemu alkoholne ovisnosti i uključivanju u aktivan rad lokalne zajednice, poticanju kulturnih, sportskih i socijalnih aktivnosti koje olakšavaju i učvršćuju.
U sklopu aktivnosti projekta bit će održane i radionice Centra za socijalnu skrb Krapina, Podružnica Obiteljski centar i Udruge „Korak po korak do zdravlja“ za opću populaciju, o čemu će se informirati javnost putem lokalnih medija.
Za bilo kakvu informaciju možete se javiti na kontakte: tel: 049/550-149, e-mail: [email protected], Gradsko društvo Crvenog križa Klanjec, Lijepe naše 22.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
U vodi u vrtiću otkrivena opasna bakterija Legionella
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
