Šampion med od bagrema Dragutina Jureše
Autor:Ivančica Jurčević
U Tjednu kajkavske kulture Krapina 2004. u sklopu 12. Zagorskoga gospodarskog zbora u Krapini
Autor:Ivančica Jurčević
U Tjednu kajkavske kulture Krapina 2004. u sklopu 12. Zagorskoga gospodarskog zbora u Krapini održano je 3. ocjenjivanje i izložba meda Krapinsko-zagorske županije. Za ocjenjivanje i izložbu ovog je puta prijavljeno rekordnih 74 uzorka meda.
Šamipon ovogodišnje izložbe je med od bagrema pčelara Dragutina Jureše iz Udruge pčelara Hrvatsko zagorje Zabok s maksimalnih 100 bodova. Dodijeljena su 42 zlatna, 26 srebrnih i pet brončanih odličja. Dostavljene medove ocjenjivalo je povjerenstvo u sastavu: županica Vlasta Hubicki, prof. dr. sc. Nikola Kezić s Agronomskog fakulteta, doc. dr. sc. Dragan Bubalo, dr. sc. Maja Dražić, Nikola Plačko, predsjednik Udruge potrošača, Mirjana Ščapec novinar i Drako Milniković, pčelar.
Predsjednik povjerenstva Nikola Kezić kazao je kako se prvi puta u povjesti dogodilo da jedan med dobije maksimalnih sto bodova. Ako se takva kvaliteta zadrži i idućih nekoliko godina, zagorski med od bagrema bio bi, kao prepoznatljiv proizvod, poznat u cijeloj Hrvatskoj i šire.
Pokrovitelj izložbe je Krapinsko-zagorska županija, a organizirali su je HGK Županijska komora Krapina te pčelari iz udruga Klanjec, Krapina, Konjščina, Zabok, Mače i Pregrada.
Ove su godine zagorski pčelari sudjelovali u dvjema pčelarskim školama, Pčelarske škole Hrvatskog pčelarskog saveza i Pčelarske škole Pučkog učilišta u Slatini.
Izvor: Večernji List
Prethodni članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
