Brezovica slomila otpor Klanjca u nastavku

U 18. kolu IV. NL-središte Zagreb - skupina A, Klanjec je poražen na svom travnjaku (1:4) od moćne i u odnosu na jesen znatno kvalitetnije Brezovice, za koju su u cijelu utakmicu odigrala dva dečka iz klanječkog kraja, Luka Šinko i Josip Kolar. Domaći su odigrali dobro prvo poluvrijeme, no u nastavku je do izražaja došla do izražaja kvaliteta gostiju.

Već u 3. minuti Skender ruši Brleka u svom kaznenom prostoru, a sudac Komorski opravdano dosuđuje kazneni udarac. Sigurni realizator za 1:0 je kapetan Ivan Petrišić. Gosti prvi prijete preko Celičeka iz daljine u 10. minuti, no Žigman je siguran. U 25. minuti prvo za domaće prijeti F. Pavlinić, a potom i Leš nakon bloka, ali bez realizacije. F. Pavlinić ponovno je na sceni u 29. minuti, no nema povećanja rezultata. Pet minuta kasnije iz okreta pokušava i Brlek, ali puca u blok. Klanjec je bio bolji protivnik prvo poluvrijeme, a onda minutu prije kraja nakon centaršuta s lijeve strane Hercigonja efektno  glavom vraća stvari na početak pogotkom za 1:1.

U nastavku ulaskom odličnog Sokića igra gostiju znatno je dobila na kvaliteti. Spomenuti je igrač tek što je ušao odlično opalio s 25 metara, ali Žigman brani njegov udarac. Tri minute kasnije na drugoj strani Brlek dobro puca glavom, ali siguran je i Krizmanić. Nakon toga slijedilo je desetominutno razdoblje potpune dominacije gostiju. Prijetili su opasno u 50. Smolčić, pa u 53. Celiček, u 57. Kolar i onda u 60. ponovno Smolčić, no Žigman je još uvijek nesavladljiv. Domaći su izašli iz pritiska u 63. minuti i tražili drugi kazneni udarac nakon dvoboja Skendera i Brleka, no Komorski nije tako mislio. Dvije minute kasnije prijetio je i Biruš, ali je zamalo neprecizan. I onda u 67. minuti Sokić je spašavao jednu loptu da ne ode u aut i u tome odlično pronašao Smolčića koji izlazi sam pred Žigmana i rutinirano pogađa za 1:2. Dvije minute kasnije gosti su mogli podebljati vodstvo nakon što je Petrović srušio Kolara, a Komorski drugi puta dosudio kazneni udarac. Loptu uzima Sokić koji dobro puca, ali Žigman fantastično brani njegov udarac za nadu domaćih. Brlek opasno prijeti u 76. minuti, no tek koji centimetar iznad grede. Četiri minute kasnije nakon kornera odlično puca I. Petrišić, ali još bolje brani Krizmanić. Igrala se posljednja minuta regularnog dijela utakmice kada je korner izveo Sokić, a Kolar efektno pogodio za 1:3. Konačnih 1:4 postavlja nakon kontre R. Gorše.

KLANJEC - BREZOVICA 1:4 (1:1)

KLANJEC: igralište NK Klanjec, GLEDATELJA: 150, SUCI: Komorski, Sokolić i Veseljak.

STRIJELCI: 1:0 I. Petrišić 3' (11m), 1:1 Hercigonja 44', 1:2 Smolčić 67', 1:3 Kolar 90', 1:4 R. Gorše 90'+2.

KLANJEC: Žigman, F. Pavlinić, Bogović, Petrović, Brlek, Zrnc, Biruš, Lovrek (73' F. Petrišić), Humski (89' Kodrnja), Leš (59' K. Pavlinić), I. Petrišić. TRENER: Dragutin Tomašković

BREZOVICA: Krizmanić, Puntarić, Hercigonja, L. Gorše (46' Sokić), Skender, Smolčić (86' R. Gorše), Celiček, Miličević (74' Fabijanec), Šinko, Kolar, Šegota (46' Relja). TRENER: -