[FOTO] Zabijali čavle, pilili trupce i kuhali gulaše: Pogledajte atmosferu iz Jesenja
Brojni mještani, članovi udruga i gosti okupili su se u subotu na igralištu u Gornjem Jesenju gdje je uživali u bogatom programu povodom obilježavanja Dana Općine Jesenje i Župe sv. Ivana Krstitelja.
Program je otvoren tradicionalnim kuhanjem gulaša u organizaciji Općine Jesenje i lokalnih udruga.
Uz natjecateljski duh i ugodno druženje, sudionici su pripremili raznovrsne gulaše, a okupljeni posjetitelji imali su priliku uživati u domaćim specijalitetima i zajedničkom druženju.
FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
U poslijepodnevnim satima održane su Šumarske igre u organizaciji Udruge privatnih šumovlasnika „Jela Jesenje“. Posjetitelji su imali priliku pratiti zanimljive i atraktivne discipline poput zabijanja čavla u deblo tanjim krajem čekića te prepiljavanja trupca starom pilom, tzv. „amerikankom“. Natjecanja su se odvijala u parovima, a sudjelovali su muški, ženski i mješoviti timovi, što je dodatno pridonijelo vedroj atmosferi i velikom interesu publike.
Predsjednik Udruge „Jela Jesenje“ Stjepan Bagatuš Kovačec istaknuo je kako je cilj igara prije svega druženje i zabava te približavanje tradicionalnih šumarskih vještina mlađim generacijama.
– Nije nam najvažniji rezultat, već zajedničko druženje i dobra atmosfera. Drago nam je što su posjetitelji, posebno djeca i mladi, imali priliku vidjeti neke od vještina i alata koji su nekada bili dio svakodnevice naših šumara – rekao je Bagatuš Kovačec.
Večernji dio programa obilježio je koncert Pajdaši benda koji je na igralištu u Gornjem Jesenju okupio brojne posjetitelje te stvorio izvrsnu atmosferu ispunjenu pjesmom i plesom. Također, dan ranije, u petak navečer, veliki broj mještana i gostiju okupio se na koncertu Siniše Biška.
FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
Načelnik Općine Jesenje Dario Cvrtila zahvalio je svim organizatorima, udrugama, volonterima i posjetiteljima koji su svojim sudjelovanjem pridonijeli uspješnom početku proslave.
– Posebno me raduje velik odaziv naših mještana i gostiju te zajedništvo koje se osjetilo tijekom cijelog dana. Zahvaljujem svim udrugama i pojedincima koji svojim radom i entuzijazmom doprinose bogatom društvenom životu naše općine. Današnja događanja još su jednom pokazala koliko je važno zajednički njegovati tradiciju, međusobno poštovanje i pripadnost našem kraju – istaknuo je načelnik Cvrtila.
Program obilježavanja Dana Općine Jesenje i Župe sv. Ivana Krstitelja nastavlja se već u nedjelju svetom misom, domjenkom za mještane i goste, dramskom večeri te koncertom grupe Kavaliri. U narednim danima slijede Dječji dan, Paint & Wine, tradicionalni Ivanjski krijes, svečano proštenje povodom Dana Župe i Općine, svečana sjednica Općinskog vijeća, Dani otvorenog podruma te Memorijalni malonogometni turnir „Za Lijepoga“, koji će zaključiti ovogodišnji program proslave.
Prethodni članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
