U Humu na Sutli započela 21. manifestacija ''Advent u Zagorju''
Manifestacija ''Advent u Zagorju'' i ove je godine tradicionalno započela u Humu na Sutli, paljenjem prve županijske adventske svijeće.
S obzirom na to da je manifestacija humanitarnog karaktera, a sva prikupljena sredstva namijenjena su za ljetnu rehabilitaciju članova Udruge distrofičara Krapina, prvu adventsku svijeću zajednički su upalile predsjednica spomenute Udruge Mirjana Janžek i zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek koja je tim povodom istaknula kako su tijekom 21 godine održavanja ove manifestacije prikupljena sredstva za brojne udruge i pojedince. Pohvalila je rad Udruge distrofičara Krapina dodavši da smatra kako zaslužuju da se upravo za njih prikupljaju sredstva, za njihovo ljetovanje koje svake godine realiziraju. Naglasila je da će Krapinsko-zagorska županija nastaviti podržavati ovu manifestaciju koja svake godine ima humanitarnu notu.
Dobrodošlicu okupljenima u prepunoj humskoj kinodvorani, u ime Općine Hum na Sutli, poželio je predsjednik Općinskog vijeća Mario Antonić. Tijekom svog obraćanja osvrnuo se na simboliku prve adventske svijeće koja je simbol nade te pozvao sve da sudjeluju u humanitarnom dijelu manifestacije te na taj način omoguće članovima Udruge distrofičara Krapina da još kvalitetnije i bolje prolaze kroz svoje probleme i izazove.
U kulturno-umjetničkom dijelu programa nastupili su polaznici Dječjeg vrtića „Balončica“ iz Huma na Sutli, Humske mažoretkinje, Zbor župe sv. Petra Prišlin i Dječji zbor župe Prišlin, Mješoviti pjevački zbor KUD-a Rikarda Jorgovanića, Sportsko-plesni klub UNIFIT iz Krapine, Ellen Bogović, Mirela Bačani Đunđek, ŽVA Sotelia, te Lora i Dino Miklaužić.
Na kraju programa, zamjenica župana Jasna Petek i predsjednik Općinskog vijeća Huma na Sutli Mario Antonić zajednički su predali županijski adventski vijenac Mirjani Janžek, predsjednici Udruge distrofičara Krapina u čijim će prostorima u Krapini biti zapaljena druga županijska adventska svijeća, u ponedjeljak, 9. prosinca u 10.30 sati.
Da im je velika čast što sudjeluju u ovoj manifestaciji istaknula je u svom obraćanju Mirjana Janžek te u ime Udruge distrofičara Krapina zahvalila svima koji su dali svoj doprinos realizaciji ljetne rehabilitacije njihovih članova. Zahvaljujući donacijama građana, u Humu na Sutli prikupljeno je 530 eura. Pokrovitelji manifestacije su Općina Hum na Sutli i Krapinsko-zagorska županija, a medijski pokrovitelji Radio Hrvatsko zagorje Krapina i ZIP portal. ''Advent u Zagorju'' zajednički organiziraju Općina Hum na Sutli i Destinacijsko-promidžbeni klub ''Zeleni bregi'' Pregrada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Strašna tragedija u Zagorju: Muškarac smrtno stradao, policija objavila detalje!
Snažno nevrijeme pogodilo susjedstvo: Padala tuča, vjetar rušio stabla, a vozači na autocesti napravili kaos
Grmljavinsko nevrijeme pogodilo Hrvatsku: Dva požara buknula nakon udara groma, u gašenje krenuli i kanaderi
Upaljeni generatori protiv tuče u Zagorju: Salatko nam otkrio detalje!
Uhićenje u Zagorju: Mladić završio u zatvoru - poznati detalji slučaja
Stiže novi udar na korisnike – popularna platforma drastično povećava svoju naknadu!
Nebo ih uzima pod svoje 17. srpnja: Za ova 3 znaka otvaraju se vrata prema zasluženoj sreći i novom životu
Opsadno stanje u susjedstvu: Bivši hrvatski specijalac naoružan bježao policiji, pronađen je mrtav!
Teška nesreća: Vozač poginuo, cesta zatvorena za sav promet
Doznaje se: Hrvatski nogomet ulazi u novo poglavlje! Uskoro će biti potvrđena važna odluka
Vidite li ovog kukca u dvorištu? Nemojte ga tjerati, učinit će vam veliku uslugu
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
