Straža osigurala jesenski naslov

1. ŽNL 12. kolo:Straža – Rudar M 5:1

Nakon vrlo neobične utakmice u Poznanovcu sa 10 golova i 5 penala, Straža je u 12. kolu 1. zagorske lige dočekala Rudar iz Mihovljana. Bila je to utakmica koja je mogla Straži osigurati jesenski naslov, no iako je u goste stigla pretposljednja ekipa, opreza je morao biti prisutan jer Rudar M je u zadnje vrijeme pokazao dobre igre i vidljivo se diže, a Straža je u domaćoj utakmici prije ove doživjela poraz od Klanjca i pokazala je da je ranjiva. K tome nije ni ovaj puta bila kompletna, jer su Leljak i Jutriša odrađivali kartone, a već duže nema i Leška. Valjavec se pojavio na klupi, no gosti sa još većim problemima u kadru, u zapisniku ih je bilo tek 11.

Domaćini na odmor sa 3:0

Straža je od početka zagospodarila terenom i u 8. minuti Marko Strabić ubacuje s lijeve strane za Tina Brezinščaka, koji proigrava Marija Serdara, a ovaj vrača na drugu stativu gdje Borna Vidićek glavom puca preko gola.  U 17. minuti slobodan udarac za domaćine uz lijevu aut crtu, malo bliže korner crti, lopta je nabačena na 16 metara, gdje ju čeka Serdar, ali golman Rudara Robert Fišter ispucava. Gosti su prvi puta zaprijetili u 22. minuti, kada je Stjepan Šalković s desne strane odigrao Martina Majcenića, a ovaj ponovno vratio za Šalkovića, koji puca pored gola. U istoj minuti, dakle 22., Straža je povela. Duga lopta išla je na Leonarda Latina u obrani gostiju. On se okliznuo i pao, pa do lopte dolazi Brezinščak, ulazi u kazneni prostor i pored Fištera pogađa za 1:0. U 24. minuti Vidiček nabacuje s desne strane opet na Brezinščaka, koji puca ravno u Fištera. U 26. minuti Šalković pronalazi Majcenića, koji sa 7 metara puca u golmana Ivana Novaka. U 30. minuti Brezinščak prima loptu, rješava se igrača i puca. Fišter brani, ali se lopta odbija do Vidičeka, kojeg Fišter ruši. Kazneni udarac u 31. minuti izveo je Marko Strabić i pogodio za 2:0. U 34. minuti Strabić izvodi korner s desne strane na drugu stativu, gdje Dario Špoljar sa nekih 7 metara puca, no Fišter je opet na mjestu. U 36. minuti gotovo repriza prvog gola. Ovaj puta na dugu loptu loše reagira Lovro Horvat Vuk, koji otklizava na skliskom terenu. Brezinščak s tim nema problema, opet uzima loptu i dijagonalno pored Fištera šalje loptu u mrežu za 3:0. Posljednji udarac u prvom poluvremenu uputili su gosti, točnije Šalković, koji puca sa 20 metara po sredini, ali točno u Novaka.

Vidićek potvrdio pobjedu, Šalković samo ublažio

U nastavak gosti kreću sa 10 igrača. Ionako slab kadar još je osiromašen izlaskom Marijan Kovačića, zbog ozljede. Stoga Straža rutinirano održava rezultatsku prednost, koju će u središnjici nastavka i povećati. No, prije toga, u 59. minuti na skijašku sezonu podsjetio je Majcenić, koji je na lijevom krilu u pravom slalomu prošao 3 igrača, pa kod ulaska u kazneni prostor još jednog i tada dao povratnu loptu na 3 metra od gola, a metar od stative za Nikolu Bobeka, koji uspijeva promašiti gol. To u 61. minuti kažnjava Vidiček, koji prima jednu dugu loptu, bježi obrani i lobom svladava Fištera za 4:0. U 68. minuti Kristijan Valjavec ulazi u kazneni prostor gostiju, ali Fišter izlazi na vrijeme i hvata loptu. U 72. minuti opet duga lopta na Vidičeka, koji opet loba Fištera, ali ovaj puta lopta odlazi od gola. No, Vidiček ju stiže, smiruje i šalje u gol za 5:0. Od 75. minute Rudar ostaje sa 9 igrača, jer se kod jednog udarca ozlijedio i N. Bobek, pa je i on napustio igru.

S dva igrača manje u 77. minuti Dominik Martinjak izvodi slobodan udarac ali Novak brani. U 84. minuti Vidiček nalazi Strabića, koji sa ruba kaznenog prostora puca po zemlji, no ravno u Fištera. I konačno, u 88. minuti Šalković prima loptu na desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i dijagonalno pogađa mrežu Novaka za konačnih 5:1.

Tako je Straža rutinirano stigla do svoje 10. pobjede ove sezone. Zanimljivo je da je Straža jedina ekipa u 1. zagorskoj ligi ove sezone bez ijedne neodlučene utakmice. Ovom 10. pobjedom Straža je i sa 30 bodova osigurala naslov jesenskog prvaka, a u zadnjem kolu će ga dodatno pokušati potvrditi kod Matije Gupca, tj. zadržati ili ev. povećati prednost pred pratnjom. S druge pak strane Rudaru ostaju velike brige, jer se nalaze na predzadnjem mjestu sa 10 bodova i očito imaju problema sa kadrom.