Straža do visoke pobjede u zagorskom derbiju začelja

4. NL – središte skupina A: 24. kolo: Straža – Stubica 6:2

U 24. kolu 4. NL središte skupina A Straža je dočekala Stubicu. Bio je to pravi zagorski, ali i derbi začelja, dvije ekipe koje se bore za opstanak. Jako važna utakmica, u koju je Straža ušla sa bodovnom prednošću od tri boda, a Stubica sa novim trenerom Vladimirom Deželićem. Straža je bila i bez Ivana Firera (tri žuta kartona), a svima je jasno koliko on znači za ovu ekipu, a nedostajali su i Goran i Mislav Čuček. Stubica je bolje otvorila utakmicu i prvih 20 minuta dobro izgledala. U tom su periodu i poveli, uz malo sreće u 11. minuti. Naime, Nikola Pešec je ubacio, a lopta se od Jana Kodeliča odbila u gol za 0:1. Pešec je i u 20. minuti imao priliku za povećati vodstvo, no prilika je propala. Nakon toga Stubica kao da je jako pala, a Straža iz minute u minutu preuzima sve konce igre u svoje ruke i već do odmora preokreće rezultat. Prvo je u 23. minuti Borna Vidićek pogodio prečku. U 37. minuti Vidićek ulazi ispred golmana gostiju Davida Mužine, koji ga ruši u kaznenom prostoru i to je penal za domaćine. Siguran je za 1:1 Alen Neskić. U 41. minuti Straža vodi. Lopta je ubačena na Vidićeka koji prima pa iz voleja pogađa neobranjivo za 2:1, rezultat kojim se odlazi na odmor.

U nastavku Straža stiže do uvjerljive pobjede.

Vrlo brzo u nastavku utakmica je riješena. Od samog početka Straža se nametnula, i već u 49. minuti Josip Petrović ubacuje, a Vidićek svojim drugim golom povećava na 3:1. Sve dileme riješene su u 57. minuti, kada je Straža nakon vrlo lijepe akcije otišla na tri razlike. David Janžek dao je kvalitetnu povratnu loptu za Neskića, koji prima pa prosljeđuje za Viktora Berama koji lijevom nogom pogađa za 4:1. Samo tri minute kasnije, u 60. minuti, nakon kornera lopta dolazi do Filipa Rafaja, koji daje povratnu na nekih 25 metara za Berama, a ovaj pogađa same rašlje za 5:1 Straže. Svoj trenutak u nastavku gosti imaju u 75. minuti kada Nikola Štok ipak smanjuje na 5:2. No, bila je ovo utakmicu u kojoj je ipak bilo logično da točku na stave domaćini. To se zbilo u 85. minuti kada Beram sa 30 metara iskosa ili ubacuje ili puca izravno. Kako bilo, lopta odsjeda u mreži Stubice za još jedan prekrasan gol, njegov treći i za uvjerljivih 6:2 Straže, koja je ovom pobjedom preskočila Vojnić '95 na 13. mjestu., no imaju isti broj bodova – 25, sada šest više od Stubice, koja je u sve težoj situaciji. Što se pak tiče odnosa Straže i Vojnića '95, Straža ima bolju gol razliku, ali što je još važnije za pozicije za eventualno ispadanje, ima i bolji međusobni omjer. U 25. kolu Straža će opet biti domaćin i to Brezovici, a Stubica u novom zagorskom derbiju čeka Tondach.

4. NL – središte skupina A, 24. kolo

STRAŽA – STUBICA 6:2 (2:1)

SUCI: Gojak, Lasić, Kovač  GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Pešec 11', 1:1 Neskić 37' 11m, 2:1 Vidićek 41', 3:1 Vidićek 49', 4:1 Beram 57', 5:1 Beram 60', 5:2 Štok 75', 6:2 Beram 85'

STRAŽA: Majer, Rafaj, Kodelić, Gajster, Janžek, Beram (90' Bračun), Neskić (83' Pavić), Konjić, Vidićek, Kampuš, Petrović; trener: Mladen Mikša

STUBICA: Mužina, Toyoda, Čekolj, Vlahović, Pešec, Stojak (70' Benko), Štok, Mar. Landripet, Pirički, Mat. Landripet, Korman; trener: Vladimir Deželić