DVD-u Klenovec uručena nova vatrogasna cisterna kapaciteta 7000 litara
Odlukom Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta humskom DVD-u uručeni ključevi vrijedne vatrogasne cisterne
Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Klenovec i građanima općine Hum na Sutli danas je na korištenje uručena nova vatrogasna cisterna. Novo vozilo humskim vatrogascima dodijelilo je Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, a svečanost primopredaje održana je ispred vatrogasnog doma u Klenovcu.
– Riječ je o potpuno novom vatrogasnom vozilu, odnosno vatrogasnoj cisterni kapaciteta 7000 litara koja nam itekako puno znači, jer mi na kompletnoj općini sa 4 dobrovoljna vatrogasna društva imamo kapacitet od nepunih 10.000 litara – istaknuo je predsjednik DVD-a Klenovec Josip Lupinski, zahvalivši se na donaciji Ministarstvu gospodarstva te državnom tajniku Antoniću.
Ključeve nove cisterne uručio je državni tajnik u Ministarstvu gospodarstva poduzetništva i obrta Mario Antonić, i sam Humčan. - Politika Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, a u čijem su resoru i robne zalihe, je da se svake godine dio sredstava namijeni za nabavku vatrogasnih vozila. Time podržavamo vatrogastvo kao takvo, ali i sigurnost lokalnih zajednica diljem cijele Hrvatske. Općina Hum na Sutli kao jedna od najjačih industrijskih općina gdje posluju mnoge tvrtke i koja ima veliki promet šleperima teži tome da sigurnost digne na još jedan viši nivo i slijedom tih aktivnosti i lokalnom angažmanu mene kao Zagorca u Vladi RH, ova cisterna je naš skromni doprinos i pomoć vatrogascima i sigurnosti građana na području Huma na Sutli – izjavio je Mario Antonić, pohvalivši DVD Klenovec kao jedno jako dobro organizirano vatrogasno društvo.
Načelnik Huma na Sutli Zvonko Jutriša rekao je kako na području općine djeluju četiri vatrogasna društva u sklopu vatrogasne zajednice Huma na Sutli te da svaka takva pomoć s novim vozilom, a koje ima cisternu s kojom na neki način oskudijevaju je dobrodošla. – Ovo vatrogasno vozilo će biti za potrebe cijele općine, u slučaju, ne daj Bože, požara, suša i drugih elementarnih nepogoda. Nova vatrogasna cisterna itekako će povećati spremnost pri intervencijama kao i sigurnost građana i njihove imovine - istaknuo je načelnik Jutriša. DVD Klenovec ima oko 55 članova, a u operativi dvadesetak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
Općina Gornja Stubica poziva na dostavu prijedloga za javna priznanja
Pregrada: Usvojen proračun ‘težak’ 9,5 milijuna eura
[FOTO] POČELO JE: Na cestama ogromne gužve, kolone su kilometarske
Eksplozivan rast oboljelih od gripe u Hrvatskoj! HZJZ potvrdio: 'Imamo dva smrtna slučaja'
Otkriveno oko 60 tona opasnog otpada na sjeveru RH: Ploče s azbestom dovozio iz Slovenije
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
