[ČETVRTFINALE ZAGORSKOG KUPA] Oroslavje izbacilo Stražu

U utorak je odigrano četvrtfinale Kupa NSKZŽ. Baš kao i u osmini finala ni jedna utakmica nije otišla do penala, a zanimljivo je da su svi pobjednici zabili dva gola i to svi na domaćem terenu. Iznenađenje se dogodilo u Oroslavju, gdje je prvoligaš Oroslavje, koje ne stoji najbolje u 1. zagorskoj ligi izbacilo Stražu, koja sve uspješnije igra 4. NL središte.

No, Oroslavje ima dobru ekipu i zna se dogoditi da ekipa koja ne može do pozitivne serije rezultata u prvenstvu, baš u kupu dogura daleko. Jurica Mustać u 16. i Matko Bjelčić u 62. minuti bili su strijelci za jedinog zagorskog prvoligaša u polufinalu kupa. Jer pored Oroslavja, među 4 najbolja probila su se dva hrvatska trećeligaša i jedan četveroligaš. Naime, Zagorec je u Krapini sa 2:0 pobijedio Rudar iz Mihovljana. Sve je odlučeno u prvih 45 minuta. Darko Kunštek zabio je u 17., a Filip Hranjec u 36. minuti. Drugi trećeligaš Gaj iz Mača, također je slavio sa 2:0 i to protiv Golubovca. Gaj je u vodstvo doveo Karlo Bobinec već u 15. minuti, no Golubovec je rezultatski do kraja bio u igri, jer je Davor Iskrić za 2:0 zabio u 90. minuti i to sa igračem manje jer je u 85. nakon 2. žutog kartona isključen Harris Kaltak. Uz tri rezultata 2:0, jedna je utakmica završila 2:1, iako je i tu domaćin vodio 2:0. Mladost iz Zaboka protiv Stubice u vodstvo je doveo Luka Frljužec u 30. minuti. U nastavku Dario Matuša je pogodio vlastitu mrežu u 64. minuti za 2:0 Mladosti, da bi Matija Rožman u 73. postavio konačnih 2:1. Polufinala se igraju na proljeće.