Važna obavijest za dio građana: Zahtjev morate podnijeti do 1. lipnja ili ostajete bez novca
Foto: Ilustracija
Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju podsjeća sve korisnike kako je Jedinstveni zahtjev za izravna plaćanja i IAKS mjere ruralnog razvoja za 2026. godinu moguće podnijeti zaključno s ponedjeljkom, 1. lipnja, javlja APPRRR.
Svoj zahtjev poljoprivrednici mogu samostalno popuniti u Agronetu, te ga mogu podnijeti na dva načina:
isprintati i poslati poštom ili ga osobno donijeti u podružnicu Agencije u svojoj županiji ili
poljoprivrednici koji se prijave u Agronet putem NIAS sustava koristeći nacionalno priznatu vjerodajnicu značajne sigurnosne razine (||) ili vjerodajnicu visoke sigurnosne razine (|||) mogu svoj Jedinstveni zahtjev podnijeti elektronički.
Svima koji nemaju mogućnost elektroničkog popunjavanja zahtjeva i dalje pomažu djelatnici Agencije za plaćanja, Ministarstva poljoprivrede i Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu.
Potpore koje se mogu ostvariti u 2026. godinu i uvjeti za njihovo ostvarivanje propisani su u Pravilniku o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2026. godinu (Narodne novine br. 147/2025).
Prethodni članak
[PROGNOZA VREMENA] Opet pljuskovi i grmljavina, pa preokret
Prometna nesreća u Zagorju: Ozlijeđena žena prevezena u OB Zabok, očevid u tijeku
Dvije maloljetnice pale s romobila. Jedna se bori za život
Nova dva požara u Zagorju: Gorjeli gospodarski objekt i drvena šupa, oglasila se policija
FOTOGALERIJA: Zvuci Zagorja osvojili Kristalni bariton
Nakon kratkog osvježenja u Zagorje stižu paklene vrućine: Donosimo 7-dnevnu prognozu Kristijana Božarova
Posvetilski dani u Špičkovini donose dva dana glazbe, druženja i zabave za cijelu obitelj
Liječnici se bore za život djevojčice nakon pada s romobila: 'Njene ozljede su teške i opasne po život'
Dvije pomrčine i pet retrogradnih planeta u kolovozu: Ovi znakovi su na piku
Šesto izdanje Beerfesta u Radoboju oduševilo posjetitelje
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
