UPALJENI ALARMI: Noćas kiša, pljuskovi i grmljavina, prijeti opasnost od bujičnih poplava u dijelovima Hrvatske
Foto: Ilustracija
Danas je prevladavalo pretežno sunčano vrijeme povremeno s umjerenom naoblakom, a već u noći čekaju nas kiša, pljuskovi i grmljavina, najprije na sjevernom Jadranu, prognoza je DHMZ-a.
U nedjelju će biti umjereno do pretežno oblačno s kišom, pljuskovima i grmljavinom koji će lokalno biti izraženi, osobito na Jadranu i predjelima uz njega. Poslijepodne smirivanje i postupno razvedravanje, ali svježije nego danas.
U Zagrebačkoj regiji lokalno su mogući izraženiji pljuskovi s grmljavinom uz prolazno jak sjeverozapadni vjetar. U Osječkoj regiji, mogući su izraženiji pljuskovi s grmljavinom uz prolazno jak i vrlo jak sjeverozapadni vjetar.
U Karlovačkoj regiji, osobito u području prema Gorskom kotaru, mogući su izraženiji pljuskovi s grmljavinom.
Lokalno izraženiji pljuskovi s grmljavinom uz jak jugozapadni vjetar koji naglo okreće na sjeveroistočni najavljeni su za Gospićku regiju. Lokalno su moguće bujične i urbane poplave, baš kao i u Riječkoj regiji gdje se uz lokalno izraženije pljuskove s grmljavinom mogu očekivati bujične i urbane poplave.
Mjestimice pojačana bura očekuje se u nedjelju na Kvarneru i u Velebitskom kanalu.
U Kninskoj i Splitskoj regiji mogući su izraženiji pljuskovi s grmljavinom.
Prethodni članak
Velika krađa u Zagorju. Šteta oko 150 tisuća eura
Eksplozija u Zagorju! Poznati su službeni detalji, policija otkrila što se dogodilo
Lijepa vijest iz Opće bolnice Zabok: Deveto dijete obitelji Bogdan
Teška prometna nesreća: Dva kombija smrskana, stigla i Hitna pomoć
Jeste li je vidjeli? Nestala je Iva, policija moli pomoć
Dođite na 10. Noć muzeja u Muzeju Radboa! Čeka vas bogat program
Grad poziva: Dostavite prijedloge za dobitnike javnih priznanja
Rok je 31. siječnja: Ovo trebate učiniti da ne izgubite pravo za plaćanje
Stižu im nebeski darovi: Ova 3 znaka do kraja zime rješavaju sve financijske probleme
INTERVJU: Zdenka Kovačiček, žena za sva vremena, gošća je zlatarske Noći muzeja
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
Ne treba vam iskustvo: Evo kako se možete uključiti u veliko zimsko prebrojavanje ptica
