STRAVIČNO: Dječak (12) zapalio madrac na kojem je spavao njegov vršnjak, teško je opečen
Foto: Ilustracija/Pixsell
U domu Centra za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj u Zagrebu došlo je do ozbiljnog incidenta u kojem je jedno dijete teško ozlijeđeno nakon što ga je uz pomoć upaljača zapalio drugi štićenik centra.
Do nemilog događaja došlo je u utorak u jutarnjim satima u domskom dijelu centra, gdje dječak (12) navodno zapalio madrac na kojem je spavao njegov vršnjak. Reagirali su ostali štićenici, a ozlijeđeni dječak je zbog opeklina trećeg stupnja na stopalu hitno prevezen u bolnicu gdje je podvrgnut transplantaciji kože. Liječnici očekuju da će se potpuno oporaviti uz očuvanu funkcionalnost ozlijeđenog dijela tijela.
Objavila je to u utorak na Facebooku Daniela Rac Kolarić, majka djevojčice koja u Centru pohađa školu, a događaj je za Jutarnji list potvrdila i ravnateljica Centra Jelena Grabovac.
Ravnateljica centra je pak demantirala dio optužbi i rekla kako ozlijeđeno dijete nije iz odjela gdje je dijete majke koja se požalila na Facebooku, te da je pomoć pružena sukladno protokolu. Također je tvrdila da djelatnici rutinski pregledavaju prostor i da ima dovoljno osoblja.
Incident u Slava Raškaj dodatno je potaknuo ranije kritike prema sustavu skrbi za djecu s teškoćama u razvoju, jer se u zadnjih nekoliko godina centar počeo koristiti i za trajni smještaj štićenika bez prethodnog kapaciteta ili jasnog kadrovskog plana. Ustanova je u izvanrednoj situaciji smjestila i šestogodišnju djevojčicu s autizmom, što je izazvalo dodatne kontroverze oko organizacije i nadzora, pišu 24 sata.
Prethodni članak
[FOTO] Sprema se jače pogoršanje, još će biti i snijega
Teška nesreća u šumi u Zagorju. Na intervenciju pozvan i helikopter
Potres u hrvatskom sportu: USKOK sumnja na nestanak 17 milijuna eura
NAJLJEPŠA VIJEST TJEDNA: U OB Zabok proteklog tjedna rođeno 16 beba
Počinje promjena vremena, Božarov otkrio kad će kiša
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Uhićenje u Zagorju: Mladić (21) odveden na sud, završio u zatvoru
Zagorje: U prometnoj nesreći teško ozlijeđeno dijete
I prošle godine bistrički planinari odradili brojne izlete
Plenković se obraća javnosti: 'Sada smo na radaru svih ozbiljnih investitora'
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
