Sa zapada nam stiže velika promjena vremena!
Prema prognozi DHMZ-a, danas će na Jadranu prevladavati pretežno sunčano vrijeme, no uz umjerenu i jaku buru, podno Velebita mjestimice i s olujnim udarima. More će biti malo do umjereno valovito, a osjećaj hladnoće dodatno će pojačavati vjetar, podaci su to za nedjelju Državnog hidrometeorološkog zavoda.
U unutrašnjosti sasvim druga slika. Slavoniju, Baranju i Srijem očekuje većinom oblačno i tmurno vrijeme, uz mogućnost slabe kiše ili rosulje. Jutarnje temperature kretat će se oko nule, dok će najviše dnevne jedva prelaziti 5 stupnjeva. Slično će biti i u središnjoj Hrvatskoj, gdje je ujutro ponegdje moguća i kratkotrajna magla. Na sjevernom Jadranu zadržat će se više sunca, ali u Gorskoj Hrvatskoj ostaje oblačnije, uz povremene slabe oborine – lokalno može pasti i malo snijega. Temperature će u gorju ostati niske, od minus dva do tri stupnja, dok će uz more dosezati do 12 °C.
U Dalmaciji pretežno vedro, tek mjestimice uz umjerenu naoblaku. No i ondje će puhati jaka bura i sjeverni vjetar, s povremenim olujnim udarima. Najviše dnevne temperature bit će između 12 i 15 stupnjeva, pa će upravo jug zemlje imati najugodnije vremenske prilike. Slično vrijedi i za krajnji jug Hrvatske. Meteorolozi upozoravaju da stabilnije razdoblje neće dugo potrajati.
Kako su najavili stručnjaci DHMZ-a u prognozi za Hrvatsku radioteleviziju već od utorka stiže novo naoblačenje sa zapada, uz kišu, a sredinom tjedna mogući su i pljuskovi s grmljavinom. Pritom će na moru buru zamijeniti jugo, koje bi mjestimice moglo biti i olujno. Drugim riječima – nedjelju iskoristite za sunce na obali, jer nas početkom tjedna ponovno čeka promjenjivije i nestabilnije vrijeme.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Deset Zagoraca palo u anafilaktički šok, jedan je preminuo
Kardiolog otkrio kolika temperatura treba biti u stanu tijekom ljeta
Lijepe vijesti iz zabočke bolnice. Na svijet stiglo 20 beba
UPRAVO: Teška nesreća na Staroj zagorskoj
Prvi potez Dinama nakon poraza od Vikinga: Zagorski nogometaš stiže na Maksimir!
Tko će u Prvu ligu?
Tužna vijest: Preminuo muškarac teško ozlijeđen u omiškom požaru
Obrtnik nije radnici isplatio plaću, oštetio je za najmanje 1.500 eura
Svečani prijem najboljih i nagrađenih učenika Općine Bedekovčina
Majci Božjoj Gorskoj i ove će godine hodočastiti hrvatski branitelji iz sjeverozapadne Hrvatske
Važna uloga mrtvih i trulih stabala u šumama
Traži se Disponent u međunarodnom transportu. Evo detalja
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
