Preminuo poznati liječnik: ‘Njegov trag je neizbrisiv'
Imao je bogatu profesionalnu karijeru
Tužne vijesti stižu iz Zagreba. Specijalist otorinolaringologije i kirurg glave i vrata, primarijus mr. sc. Renato Janušić, preminuo je ovog četvrtka. U svojoj bogatoj profesionalnoj karijeri je bio zaposlen u Klinici za tumore od 1992. godine, a status primarijusa dobio je 2008. godine od Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske, piše Zagreb.info.
Vijest o smrti objavila je Poliklinika Sinteza. “S neizmjernom tugom javljamo da nas je napustio naš dragi kolega, primarijus Renato Janušić, specijalist otorinolaringologije i kirurg glave i vrata. Obitelji Janušić izražavamo najdublju i najiskreniju sućut, a ujedno i beskrajnu zahvalnost za sve što je primarijus tijekom godina učinio, nesebično posvećujući svoj rad i znanje liječenju štitnjača.
Zauvijek ćemo pamtiti njegov osmijeh, toplu riječ i znanje koje je nesebično prenosio na sve nas. Njegov trag je neizbrisiv i ostat će zauvijek u našim srcima”, napisali su na Facebooku. Dr. Janušić diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, specijalizirao otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata u Klinici za tumore i Klinici za ORL – Vinogradska. Magistrirao je na temu poštedne kirurgije glasnica.
Njegove ‘brojke’ su nestvarne. Ovaj marljivi liječnik je tijekom karijere sudjelovao u više od 10.000 kirurških zahvata, uključujući nekoliko tisuća operacija štitnjače, a tu su i operacije kožnih tumora. Od ostalih crtica iz biografije ističe se cijeli niz edukacija u sklopu tumorske kirurgije.
Kontinuirano se usavršavao u području tumorske kirurgije glave i vrata, plastično-rekonstruktivne kirurgije, laserske kirurgije grla i glasnica, ultrazvučne dijagnostike štitnjače te kirurgije štitnjače na brojnim domaćim i međunarodnim klinikama, uključujući New York, San Francisco, Boston, Milano, Pisu, Madrid, Freiburg i Berlin.
Sudjelovao je i u Domovinskom ratu. Radio je kao dragovoljac u kirurškim ekipama na ratištima kraj Pakraca i Vukovara. Godine 2024. bio je na popisu najboljih doktora u Hrvatskoj. Osim profesionalnog angažmana, spomenimo i da je otac troje djece, a rođen je 23. kolovoza 1963. godine, piše Zagrebinfo.
Prethodni članak
Lovorov list potopila u maslinovo ulje i dobila pravo čudo za organizam!
Stižu im nebeski darovi: Ova 3 znaka do kraja zime rješavaju sve financijske probleme
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Rok je 31. siječnja: Ovo trebate učiniti da ne izgubite pravo za plaćanje
VAŽNO: Porezna uprava uputila obavijest građanima
Šok u Zagorju: Platio više od 10.000 eura za radove, izvođač nikad nije došao
Zagorec stigao u policiju: 'To je moja hiža.' Sad je u gadnim problemima
Plenković odbio Trumpa: 'Nećemo u njegov Odbor za mir'
Mikulec Šimunec: 'Pred nama je još jedna godina intenzivnog rada, konkretnih projekata i jasnog razvojnog smjera'
[FOTO] Stigle prve fotografije privođenja osumnjičenih u akciji USKOK-a, među uhićenima i zagorski policajac
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
