Nevjerojatan bijeg iz zatvora: Sumnja se da mu je pomogao tinejdžer, cijeli slučaj pun misterija
Foto: Ilustracija
Zatvorenik D.V. pobjegao je iz požeškog zatvora, ekskluzivno doznaju 24sata. Informaciju su im potvrdili i iz Ministarstva pravosuđa, uprave i digitalne transformacije. Kako su naveli, zatvorenik se udaljio s prostora na kojem je radio izvan zatvorskog kruga.
- Početkom veljače zatvorenik na izdržavanju kazne zatvora u Kaznionici u Požegi udaljio se bez odobrenja s prostora Kaznionice na kojem je obavljao poslove na „farmi“ čime je počinio bijeg s izvršavanja kazne zatvora.
Uz njega, poslove na „farmi“ obavljala su još tri zatvorenika.
O navedenom događaju su, sukladno odredbama Zakona o izvršavanju kazne zatvora, odmah obaviještene nadležna policijska uprava i druga nadležna tijela - rekli su im iz Ministarstva.
Prema neslužbenim informacijama, slovenske institucije tražile su u petak ispitivanje D. V. zbog počinjenja kaznenog djela na njihovom teritoriju, no tada se proširila informacija da je isti pobjegao. Neslužbeno se spominje i mogućnost da je imao pomagača, tinejdžer, no to zasad nije potvrđeno.
D.V. je u požeškoj kaznionici služio zatvorsku kaznu zbog krijumčarenja migranata. Prema dokumentima koji su u posjedu 24sata, teretilo ga se da je u savezništvu s više osoba stranim državljanima bez dozvole boravka, uz novčanu naknadu, omogućavao nezakonit prelazak preko Slovenije.
Sve se, navodi se u dokumentima, dogodilo u rujnu 2022. godine kod Nove Gorice. Policija je tada zaustavila vozilo u kojem je u limenom zatvorenom prostoru podvozja dimenzija oko dva metra puta jedan metar i 27 centimetara bilo skriveno nekoliko indijskih državljana bez važećih dokumenata.
Prema navodima iz spisa, migrante su prevozili mimo službenih graničnih prijelaza između Hrvatske i Slovenije, nakon čega bi s njima prelazili granicu i ulazili u Italiju. Zdravlje stranaca pritom je bilo ozbiljno ugroženo jer su zbijeni ležali u vrlo skučenom prostoru.
Prethodni članak
Sljedeći članak
VIDEO: Specijalci i HGSS helikopterom spašavali ozlijeđenog muškarca s nepristupačnog terena
Stari trik: Uvijek nosite peršin sa sobom na duga putovanja automobilom
Izbio požar u Zagorju: Vatrogasci hitno izašli na teren, intervencija još uvijek traje
Užas u našem kraju: Pijani maloljetnik šakom udario mamu u lice, doznaju se detalji
Prometna nesreća u Zagorju: Sudarila se dva auta, policija objavila detalje
Užas u našem kraju: Dječak sletio u kanal, ozlijeđen i 16-godišnjak. Obojica prevezena u Opću bolnicu
Policija uputila važno upozorenje stanovnicima Zagorja
Teška nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, prevezena u Opću bolnicu
Nova pravila: Najopasniji osuđenici mogli bi ostati u zatvoru i nakon što odsluže svoju kaznu
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
