Kupili ste ovo brašno? Odmah ga prestanite koristiti, inspektorat ga povlači s tržišta
Državni inspektorat RH objavio je važnu sigurnosnu obavijest za potrošače – s tržišta se hitno povlači bezglutensko brašno marke No Gluten No Problem Premium mix zbog prisutnosti nedozvoljene količine mineralnih aromatičnih ulja (MOAH), tvari koje mogu biti potencijalno kancerogene.
Riječ je o pakiranju od 1000 grama proizvođača Granolio d.d. iz Zagreba, s datumom proizvodnje 16. listopada 2024. i rokom trajanja do 16. listopada 2025. Povlačenje se odnosi isključivo na proizvod s LOT brojem: 16.10.2025. i barkodom: 3 858887 101238.
Prema Državnom inspektoratu, proizvod nije u skladu s europskom Uredbom (EZ) br. 178/2002 kojom se propisuju opća načela sigurnosti hrane. MOAH spojevi koji su pronađeni u ovom brašnu mogu predstavljati zdravstveni rizik, osobito kod dugotrajne konzumacije.
Svi dodatni detalji o ovom proizvodu dostupni su na službenoj internetskoj stranici proizvođača: www.granolio.hr. Iz DIRH-a naglašavaju kako se obavijest odnosi isključivo na navedeni proizvod i da se potrošačima preporučuje da ga ne konzumiraju, već da ga vrate na mjesto kupnje. Potrošači koji vode računa o prehrani, a osobito osobe s celijakijom ili intolerancijom na gluten, trebaju obratiti pažnju na ovu obavijest kako bi izbjegli potencijalne zdravstvene probleme.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zaboravljeni lijek protiv kašlja po receptu naših baka
Drvo palo na kablove i cestu: dio Zagorja bez struje, cesta neprohodna
Umirovljenicima stiže povećanje mirovina i zaostaci, evo koliko će dobiti
[VIDEO] Kaos na sjeveru: S ceste izletio i školski autobus pun djece!
VAŽNO: Velike promjene za bolovanja u Hrvatskoj
Klupski derbi za Toplice 2
Korizmena tribina: Kulturni ratovi i stvaranje novog čovjeka
Radoboj živi likovnim životom: Prva izložba petero članova LURE
Objavljeno istraživanje: Evo što Hrvati misle o stranim radnicima
Junakinja: Kujica Luna pronašla nestalog muškarca u zadnji tren
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
