Iz trgovina se povlači prehrambeni proizvod, može biti opasan za dio građana
Možete ga vratiti u trgovinu
Zbog toga što na hrvatskoj deklaraciji nije naveden alergen, indijski oraščić, Državni inspektorat opozvao je proizvod "pesto despar genovese" od 190 grama, izvijestila je Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu (HAPIH).
Opoziv se odnosi na proizvod EAN kod 8001300242925, svih lotova i rokova, dobavljača Spar Hrvatska, jer nije u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane.
"Ako niste alergični možete konzumirati proizvod"
Detalji o opozivu proizvoda dostupni su na web stranici Spara:
"S obzirom da na proizvodu nije označen alergen indijski oraščić, proizvod može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na navedeni alergen dok osobe koje nisu alergične mogu i dalje konzumirati proizvod bez ograničenja.
Mole se kupci koji eventualno posjeduju ovaj proizvod i osjetljivi su na indijske oraščiće da ga ne konzumiraju, već da ga vrate u najbližu Spar ili Interspar trgovinu gdje će im biti vraćen novac.
SPAR Hrvatska se ovim putem ispričava kupcima i naglašava kako su glavni prioriteti sigurnost proizvoda i zadovoljstvo kupaca."
Prethodni članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
