HALMED izdao važno upozorenje: Obratite se liječniku ili ljekarniku ako koristite ovaj lijek!
Predstavnik nositelja odobrenja za stavljanje u promet lijeka Ursofalk 250 mg tvrde kapsule, WÜRTH d.o.o., na zahtjev Agencije za lijekove i medicinske proizvode provodi postupak privremene obustave isporuke i primjene serija A367876 i A372461 navedenog lijeka. Obustava se provodi do razine ljekarni.
“Navedeni postupak provodi se temeljem prijave sumnje neispravnost u kakvoći lijeka. Postojeće zalihe navedenih serija ovog lijeka ostaju na tržištu, ali se ne smiju izdavati niti primjenjivati. Na tržištu Republike Hrvatske nisu dostupne druge serije predmetnog lijeka. U prometu u Republici Hrvatskoj dostupni su drugi lijekovi s istom djelatnom tvari, istog farmaceutskog oblika i iste jačine. Bolesnici se trebaju obratiti svome liječniku ili ljekarniku u slučaju bilo kakvih pitanja u vezi trenutačne terapije”, objavio je danas HALMED.
Obustava isporuke i primjene navedenih serija lijeka bit će na snazi do dobivanja rezultata istrage proizvođača lijeka, o čemu će javnost biti pravovremeno obaviještena.
Prethodni članak
Pekari u tijesto za krafne uvijek dodaju žlicu ovoga: Zato su mekane, šupljikave i nisu previše masne
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
Roditeljima najmlađih Loboraca uručene potpore kao znak dobrodošlice
Od 1. kolovoza novčanik puca po šavovima: Ova 4 znaka privlače bogatstvo poput magneta
Izbio veliki požar: Na terenu 41 vatrogasac i tri protupožarna aviona, u tijeku borba s vatrenom stihijom
Što učiniti ako pronađete ptića?
Veliki skandal u Katoličkoj Crkvi u Hrvatskoj: Svećenici godinama zataškavali seksualno zlostavljanje maloljetnika
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
