Unatoč malim proračunskim prihodima ne odustaju od komunalnih akcija
Gornja Stubica
Gornjostubički vijećnici na svojoj su posljednjoj sjednici izglasali proračun za 2011. godinu u visini o
Gornja Stubica
Gornjostubički vijećnici na svojoj su posljednjoj sjednici izglasali proračun za 2011. godinu u visini od 7,9 milijuna kuna.
– Mi smo jedna od lokalnih jedinica koja ima prilično male izvorne prihode i na nivou županije s obzirom na prihode po glavi stanovnika svrstavamo se negdje na dno tablice. Državne potpore neophodne su da bismo mogli prići realizaciji nekih projekata koji su težeg investicijskog obima – rekao je načelnik Gornje Stubice, Željko Lisak.
Rekao je kako su i ove godine unatoč smanjenju i dalje najveći prihodi od porezna na dohodak od nesamostalnog rada i iznose 3,6 milijuna kuna, a značajnu stavku predstavljaju i pomoći predviđene s 1,4 milijuna kuna.
Unatoč i dalje sveprisutnoj krizi, Gornjostubičanci u planu imaju i neke kapitalne investicije. Jedna od njih je izgradnja dječjeg vrtića kojeg ta lokalna jedinica nema.
– Nadamo se da će nas u realizaciji tog projekta financijski pratiti i Ministarstvo regionalnog razvoja. Jedan od većih zahvata je izgradnja javne rasvjete ali i kanalizacije, kojeg namjeravamo realizirati uz pomoć Hrvatskih voda. Predviđena je i izgradnja nogostupa od centra Gornje Stubice prema Humu Stubičkom, odnosno prema Jakšincu i zaselku Ivanići i drugi kraj od Hrenica prema Sancima. Spojni kanalizacijski kolektor je također jedna od većih investicija i budu li osigurana sredstva prići ćemo realizaciji – rekao je Lisak.
Za izgradnju i održavanje komunalne infrastrukture na području Općine predviđeno je 2,4 milijuna kuna.
U proračunu je i dalje predviđen novac za financiranje boravka djece u dječjim vrtićima i male škole, subvencioniranje prijevoza srednjoškolcima i studentima, pomoć siromašnim stanovnicima Općine ali i udrugama koje su, naglašava načelnik Lisak, izuzetno aktivne.
– Udruge su ove godine možda i ostale bez zasluženih sredstava, no prilike su bile takve da nismo mogli izdvojiti više novca u proračunu za njihov vrijedan rad. Nastojat ćemo to popraviti u 2011. godini – poručio je načelnik Lisak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Popularni trgovački lanac zatvara sve trgovine u Hrvatskoj
Dvorac u Zagorju na aukciji. Ovo je početna cijena
Potres probudio susjede, osjetio se i u Zagorju: 'Udar, tutnjava i podrhtavanje'
Andrej Plenković: 'Rastemo duplo brže od Europske unije'
[FOTO] Plenković stigao u Zagorje
Dođite na Praznik rada na Kunagoru
FOTO: Radobojske mažoretkinje nastupile na državnom turniru u Sisku
Šimunić: Imam informacije o nepravilnostima u još 10 sportskih saveza
Obratite pažnju: Privremena regulacija prometa na važnoj cesti u Zagorju
Tražite posao? Novi dječji vrtić u Oroslavju zapošljava 21 djelatnika
Izvučen dobitnik: Evo tko osvaja ove vrhunske INKOP cipele
Med Contour Multipower: nekirurško oblikovanje tijela uz posebnu promotivnu ponudu
Poziv na predstavljanje vodiča za šumovlasnike
Ruralno. Zeleno. Digitalno. Održivo. - FUTURRA Požega – studij za karijeru budućnosti
Što učiniti ako pronađete ptića?
