Stubičanci gostovali na festivalu folklora u Kosovu
Osim nastupa na festivalu, s predstavnikom gradskih vlasti razgovaralo se i o budućim suradnjama na raznim planovima
Kulturno umjetničko društvo 'Matija Gubec' Gornja Stubica prošlog je vikenda gostovalo na festivalu folklora Balkans Festival u Kosovom Polju, u Republici Kosovo, a s njima je putovala i općinska delegacija na čelu s načelnikom Jasminom Krizmanićem.
Na festivalu, koji se ove godine održao po drugi puta, nastupilo je 15 društava s područja Balkana, koja su predstavila običaje i kulturu svojih zemalja. Festival je otvoren u petak, velikom povorkom kroz grad, a potom nastavljen nastupima na otvorenoj pozornici u petak i subotu. – Puni smo pozitivnih dojmova, bilo je zaista lijepo, a festival vrlo dobro posjećen. Osim s društvom iz Kosova Polja, koje nam u posjet dolazi iduće godine, razvili smo prijateljstva za buduće kulturne razmjene i sa drugim društvima koja su nastupala na festivalu – ispričao nam je predsjednik KUD – a Božidar Sačer.
Predstavnike društva i općinsku delegaciju ugostio je i gradonačelnik Kosova Polja Burim Berisha. – Razgovarali smo o kulturnoj suradnji, dogovorili posjet njihovog društva Gornjoj Stubici iduće godine te smo u prijateljskoj i ugodnoj atmosferi razmijenili iskustva o upravljanju općinama te u vezi EU fondova. Ovo je tek prvi korak jednoj lijepoj suradnji – rekao je načelnik Gornje Stubice Jasmin Krizmanić, koji je o povijesti Gornje Stubice i Prizrena te suradnji na raznim planovima razgovarao i s Artanom Abrashijem, predsjednikom skupštine grada Prizrena, koji su posjetili u subotu.
Stubičanci su imali prilike i turistički obići Kosovo, a po povratku doma posjetili su i Kragujevac te Beograd.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Svi krivo peku kotlete: zbog ove greške budu žilavi i suhi, kuhar otkrio trik
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
