[STRAŽA-MATIJA GUBEC] Straža proslavila naslov, a sad kvalifikacije

1. ŽNL 26. kolo: Straža – Matija Gubec 2:0

U 26., posljednjem kolu 1. zagorske lige ove sezone, najsvečanije je bilo u Humu na Sutli. Naime, Straža je već davno osigurala naslov, pa je u nedjelju na domaćem terenu sve bilo spremno za slavlje. Na proslavu je stigao Matija Gubec, koji je pak kolo prije kraja i teoretski osigurao ostanak u 1. zagorskoj ligi, pa je opušten stigao na proslavu.

Laganim tempom Straža preko Janžeka do 1:0

Po iznimno teškom vremenu za igru u prvih 45 minuta očekivano nije bilo nekog velikog tempa. Straža je neke igrače i odmarala za važne utakmica kvalifikacija. Prvi je udarac uputio Tomislav Lešković za goste, ali bezopasan iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane sa skoro 40 metara pored gola. U 7. minuti desni bočni domaćina Josip Pavić probio se po desnoj strani u kazneni prostor i pucao o blok.

U 11. minuti na drugoj strani Martin Kovač se po desnoj strani probija u kazneni prostor ali ga sustižu Patrik Miklaužić i Igor Cigrovski i otklanjaju opasnost. Odmah u slijedećem napadu Straža prijeti, i nakon nekoliko pokušaja akciju završava Borna Vidiček, udarcem sa 16 metara tik pored desne stative golmana Vedrana Pušeca. U 16. minuti Straža dolazi do vodstva.

Akcija je krenula po lijevoj strani, Marko Strabić je ušao s loptom u kazneni prostor, i kada ju je skoro izgubio, ipak ju prosljeđuje do Davida Janžeka, koji radi par metara i pogađa u prvi kut za 1:0. U 19. minuti Strabić iz slobodnjaka sa ruba 16 metara pogađa živi zid, a u 23. minuti završava akciju, koju je započeo Janžek na lijevoj strani, a na drugoj je Mario Serdar spustio glavom za Strabića koji puca u blok. Odmah u istoj minuti na drugoj strani Kovač poteže sa 20 metara pod prečku, ali Ivan Novak brani. U 36. minuti Lešković ubacuje s lijeve strane na Kovača, ali Cigrovski je brži, a u 39. Kovač po istoj strani ulazi u kazneni prostor, ali mu na 7-8 metara do gola lopta bježi Novaku u ruke. U zadnjih 5 minuta još par prigoda domaćina.

U 40. minuti, slično kao i kod gola Strabić daje Janžeku, ali ovaj puta Pušec brani. U 42. Janžek daje u sredinu za Vidičeka, koji gradi loptu i pada, te se nada penalu, ali sudac Kožar ne misli tako. U 44. minuti opet Strabić sa sredine daje lijevo za Janžeka, koji ovaj puta pogađa prečku. Nažalost pred kraj prvog dijela ozlijedio se Pavić, kojem je nakon starta Leškovića stradao gležanj. Zamijenio ga je Matija Artić, koji se u sučevoj nadoknadi prvog dijela našao sam pred Pušecom iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac golman gostiju obranio.

Vidiček za pobjedu i slavlje

U nastavku, u 53. minuti malu opasnost pred domaćim golom zakuhali su Andrija Bačani i Filip Podvorec, koji završava akciju udarcem, koji Novak brani, točnije odbija loptu u korner. Još manje tempa gledamo u nastavku. U prvih 20 minuta gosti imaju više loptu, a prva malo bolja akcije domaćina dolazi u 65. minuti, kada je Vidiček dobro dao za Janžeka, koji se po lijevoj strani ubacuje u kazneni prostor, ali Filip Horvat je pravovremen i izbija loptu ispred njega.

U 70. minuti vodstvo Straže sačuvao je Novak. Nakon akcije oko 16 metara domaćina, loptu je u kaznenom prostoru primio Filip Podvorec, a srušio ga je Miklaužić. Loptu je na bijelu točku namjestio Ivan Rafaj i pucao po sredini gola, pa je Novak obranio. U 75. minuti solidna akcije Straže na lijevoj strani, koja je proizvela ubačaj na Janžeka, ali njegov udarac sa 12 metara završava u obrambenom bloku. I u 79. minuti Janžek je probio lijevu stranu, ali sada izlazi Pušec i odnosi loptu. U 81. minuti Straža dolazi do 2:0. Vidiček je primio loptu na lijevoj strani i sa nekih 15 metara malo iskosa lijepo pogodio za 2:0. Do kraja prilika nije bilo i moglo je krenuti slavlje.

Pehar predao Velimir Leskovar

Nakon malog slavlja, uveličanog pjesmom igrača i navijača, pokojom bakljom i pucnjevima s obližnjeg brijega, uslijedila je i kratka ceremonija dodjele pehara. Kapetanu Karlu Lešku, uz prisutnost tajnika NS KZŽ Juraja Sirovca i načelnika Općine Hum na Sutli Zvonka Jutriše, pehar je predao član Izvršnog odbora NSKZŽ-e Velimir Leskovar.

Miljenko Kunštek, trener NK Straža:

''Utakmica je bila jednostavno teška za igrati, s obzirom da je prvenstvo odlučno još prije tri kola. Tako da ne mogu zamjeriti svojim dečkima. Zbilja su kroz sezonu dali sve od sebe i svaka im čast i zahvaljujem njima i upravi kaj smo ostvarili ovak lijepi cilj.''