Radno ljeto: Gornjostubički KUD gostovao u Srbiji na manifestaciji koja čuva folklor i narodne običaje
Kulturno – umjetničko društvo 'Matija Gubec' proteklog je vikenda gostovalo na 20. Petrovdanskom saboru u Badnjevcu (Općina Batočina u Srbiji).
Na svojoj manifestaciji ugostilo ih je Kulturno – umjetničko društvo 'Vuk Karadžić' iz Badnjevca.
Badnjevčani su ovu manifestaciju pokrenuli prije 25 godina, kao iskreni zaljubljenici u folklor, umjetnost koja se od davnina u tom kraju prenosi s koljena na koljeno, s ciljem očuvanja korijena, ali i da bi se današnjica obogatila neprocjenjivim kulturnim blagom.
Obzirom da su Badnjevčani nadaleko poznati kao dobri domaćini, za Petrovdan ugoste svake godine ansamble iz okolice, ali i zemalja iz regije, pa su se tako ovoga puta predstavili Gornjostubičanci.
Naš KUD izveo je nekoliko koreografija kojima su predstavili folklor, običaje, ples, pjesmu i narodne nošnje par regija Hrvatske.
Kako su nam otkrili, nakon trodnevnog druženja, doma su se vratili prepuni dojmova na dobre domaćine i publiku koja ih je pratila na nastupima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BILA JE ŽEĐ? Provaljeno u dva kafića u Zagorju. Policijski očevid je u tijeku
SADA JE I SLUŽBENO: Vraćen obavezni vojni rok
VIJEST TJEDNA: U Zagorju rođene 22 bebe. Evo tko su i odakle njihove mame
Predsjednik Milanović odlikovao jedanaestero Zagoraca
UPRAVO: Konačno se u promet pušta treća dionica spojne ceste Zabok – Krapina!
Odličan Zagorec zasluženo slavio protiv Gaja
Kakav će biti vikend pred nama? Upaljeni meteoalarmi!
[FOTO] STRAVIČNO NEVRIJEME U ZAGORJU: 'Kao da je protutnjao tornado'
Zagorje kao nova destinacija za mlade liječnike? 'Dobrodošli ste ovdje, možete graditi uspješnu karijeru'
JESTE LI JE VIDJELI? Policija traži ženu zbog krađe
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
