Obilježen Dan državnosti u Gornjoj Stubici
U subotu, 30. svibnja u Gornjoj Stubici obilježen je Dan državnosti
U subotu, 30. svibnja u Gornjoj Stubici obilježen je Dan državnosti, blagdan kojim se obilježava 30. svibnja 1990.g. u spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora i na povijesnu ulogu Hrvatskoga sabora u očuvanju hrvatske državnosti tijekom mnogih stoljeća.
Obilježavanje je započelo svetom misom u župnoj crkvi sv. Jurja za Domovinu i za sve poginule i preminule hrvatske branitelje i civile Domovinskog rata.Svetu misu predvodio je upravitelj župe sv. Jurja mučenika u Gornjoj Stubici vlč. Nikola Jurković, a svojim izvedbama misno slavlje upotpunio je Crkveni zbor pod vodstvom Ivice Kontenta.Nakon mise, u Spomen parku, kod biste Rudolfa Perešina položeno je cvijeće, upaljeni su lampioni i odana je počast svim poginulim i preminulim hrvatskim braniteljima i civilima u Domovinskom ratu.Prigodne molitve predvodio je vlč. Nikola Jurković, a himnu i prigodne pjesme izveo je Crkveni zbor.
U obilježavanju Dana državnosti sudjelovali su i načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić te zamjenik načelnika Vladimir Škvorc koji su i položili cvijeće te odali počast svim poginulim, preminulim i nestalim hrvatskim braniteljima i civilima tijekom Domovinskog rata. U obilježavanju su sudjelovali i predsjednica Općinskog vijeća Đurđica Labaš, županijska i općinska vijećnica Kristina Rafaj, potpredsjednik Općinskog vijeća Ivan Bigec, općinski vijećnici, predsjednica Savjeta mladih Ana Ptić, članovi gornjostubičke Udruge branitelja Domovinskog rata "Sveti Juraj" na čelu s predsjednikom Nenadom Barimcem i tajnikom Stjepanom Leškovićem (Sonyem) te predstavnici Udruge "Prvi hrvatski redarstvenik".
Nakon obilježavanja održano je prigodno druženje i domjenak u prostoru Sportskog centra kojeg su pripremili članovi UBDR "Sveti Juraj".
Prethodni članak
Sljedeći članak
U roku 30 dana ova 2 znaka naslijedit će bogatstvo - tvrde astrolozi
[VIDEO] Buknuo požar: 'Na terenu smo, intervencija je u tijeku...'
Opasna droga sve se više konzumira u Zagorju. Mnogi nadrogirani sjedaju i za volan
Grupa desničara stigla pred Tomaševićev stan. Čuva ga policija! Najavili pjevanje Thompsonovih pjesama
Završeno 39. izdanje najvećeg zagorskog malonogometnog turnira „Zagorska zipka“
Predsjednik Gradskog vijeća izazvao prometnu nesreću: 'Ovo nije dobra poruka za javnost'
Novi detalji užasa: Sin čekićem teško ozlijedio majku, već osuđivan zbog nasilja
Potvrđen novi slučaj kuge: 'Ljubila me dok sam se opraštao'
Velika tuga: Preminula je Paula (28), djevojka koja je cijelu Hrvatsku dignula na noge
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
