Mnoštvo okupljenih na tradicionalnoj proslavi Vincekovog kod restorana 'Rody'
U Gornjoj Stubici se danas kod restorana „Rody“ obilježava Vincekovo
U Gornjoj Stubici se danas kod restorana „Rody“ obilježava Vincekovo. Program proslave započeo je svetom misom kod kapelice Sv. Vinka u Modrovcu, a nakon mise gosti su se otputili kod restorana ‘Rody’ u vinograd kako mi se i ove godine napravio ceremonijal Vincekovog.
Okupilo se mnoštvo mještana Gornje Stubice, ali i gostiju iz Zagreba i Slovenije. Organizatori su pripremili bogat kulturno-umjetnički program. Za program su zaduženi Puhački orkestar VZO Gornja Stubica, Udruga kuburaša Marija Bistrica, TS Stubički zvon, duo Vladek i Mirela, KUD Stubica,Donja Stubica, Gosti iz Slovenije, ŽVS KUD-a M.Gubec, Gornja Stubica i ŽVA Fiole. Goste je posebno oduševio duo Vladek I Mirela, ali i skupina djece iz Slovenije koji su otpjevali ‘Veselo, veselo Zagorci’.
Posjetitelji su mogli kupiti čašu i degustirati vrhunska vina, a tu je bila bogata ugostiteljska ponuda. Vinograd je blagoslovio vlč. Nikola Jurković, a meštar ceremonijala bio je Željko Novosel.
Uz brojne goste događaju su nazočili zamjenik župana Anđelko-Ferek Jambrek, načelnik Gornje Stubice Jasmin Krizmanić, načelnik Marije Bistrice Josip Milički, gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić te načelnik Stubičkih Toplica Josip Beljak koji su uz vlasnika restorana, Zdravka Klanjčića, bili zaduženi za orezivanje trsova. Nakon ceremonijala uslijedilo je zajedničko druženje uz zabavni program koje će potrajati do kasnih večernjih sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: Požar u poznatom zagorskom restoranu
Izabrani najdoktori Hrvatske: Među njima i dvije liječnice iz Zagorja
Veliki požar progutao dvije kuće: Vatrogasci se šest sati borili s buktinjom. Ozlijeđena starica
Užas: Policija zaustavila muškarca, on progutao paketić s bijelom tvari pa preminuo!
Zagorka ostala bez više od 10.000 eura, a sve je započelo jednim telefonskim pozivom
VIDEO: 'Kajde' predstavile prvi spot s božićnog albuma
Antonela Cesarec i Juraj Skupnjak najbolji u Krapini, Željku Rumbaku posthumno nagrada za Životno djelo
SODOMA I GOMORA: Pijani trojac posvađao se s velikom božićnom jelkom na trgu
[VIDEO] Pogledajte kako se neočekivani junak Dinama slomio. Plakao je od sreće pred Boysima
KUD Krapina najavljuje premijeru predstave 'Vlast je slast'
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
Zašto je Donja Stubica novo poželjno mjesto za život?
Black Friday: Uhvatite najbolje popuste
