Izložba slika Viktora Šipeka u Muzeju seljačkih buna
Uz izložbu će, uz pomoć i podršku Općine Stubičke Toplice, biti izdana i monografija
U Muzeju seljačkih buna se u petak, 23. listopada, otvara izložba slika Viktora Šipeka. Šipek je rođen u Kapelšćaku, u stubičkom kraju. Poznat je prije svega po akvarelima pejzaža. Najčešće je inspiraciju pronalazio u zagorskim motivima, ali je slikao i Zagreb i Sloveniju, no zanimljivi su i njegovi vlakovi kojima je rado putovao i rado ih slikao. Sa studijskih putovanja potječu motivi iz Njemačke i Italije. Na izložbi će biti zastupljeni i crteži, skice i osobni predmeti. Izložene slike dolaze iz 10-ak privatnih domova, između ostalih Viktorove kćeri Helene, Moderne galerije, Hrvatskog muzeja medicine i farmacije, Galerije primijenjene umjetnosti u Zlataru, Župe u Donjoj Stubici i Muzeja seljačkih buna.
Kao što kaže Željka Čorak, autorica izložbe, Šipek je nježan slikar akvarela, tehnike koja uz njegovo ime stoji kao višestruka odrednica: prozračan, tankoćutan, onaj koji zazire od oštrine, osjetljiv na svjetlost, onaj kojemu je netvarno – primjerice sjena – jednako čvrsta građa kao lišće ili ziđe. Osobito je ostao zapamćen po snijegu, temi kojoj se rado vraćao.
Suautor izložbe je Stanislav Špoljarić. Uz izložbu će, uz pomoć i podršku Općine Stubičke Toplice, biti izdana i monografija. Izložba ostaje otvorena do kraja veljače iduće godine, a uz fizički oblik biti će dostupna i u virtualnom obliku na web stranici Muzeja (https://msb.mhz.hr/). Radno vrijeme Muzeja je od utorka do petka od 9 do 17, a subotom i nedjeljom od 10 do 18 sati. Izložba se može razgledati uz pridržavanje svih epidemioloških mjera. Više informacija može se dobiti na 098/460-080 ili na [email protected] (Vlatka Filipčić Maligec).
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala djevojka (14). Majka moli pomoć: ‘Ona boluje od depresije, a nije popila lijekove’
Hrvatska pošta najavila novost koju uvodi od petka
PROGNOZA: Kada u Zagorje stiže snijeg, otkriva Kristijan Božarov
Zagorku (61) na telefon nazvao nepoznati muškarac. Ostala bez nekoliko desetaka tisuća eura
TEŠKA NESREĆA: Muškarac poginuo u padu stabla!
Dnevni horoskop: Evo kome treba odmor, a tko želi više bliskosti
Danas akcija darivanja krvi u Zaboku. Radovan je krv dao stoti put
Tužna vijest: Preminuo je legendarni hrvatski redatelj
Edukacijom mladih obilježen Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece
Teška nesreća u Zagrebačkoj ulici. Pješakinja smrtno stradala
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
