Prethodni članak

FOTO: 'Plava boja snijega' oduševila vrtićevce i prvašiće na pozornici pod Gupčevom lipom


Plato ispod Gupčeve lipe pretvorio se u srijedu, 15. listopada, u pozornicu pravog pravcatog dječjeg kazališta.

Vrtićke skupine Dječjeg vrtića Jurek i prvašići Osnovne škole Matije Gupca uživali su u predstavi 'Plava boja snijega', koju je za njih izvela dramska skupina Dječjeg vrtića 'Cvrkutić' iz Oroslavja.

Priča o princezi koja je nesretno zaljubljena u lovca, zbog čega se boji reakcije svog oca kralja koji bi najradije da se uda za hrabrog viteza i njegovog podanika, oduševila je ekipu koja je iz vrtića, odnosno škole, došetala na improviziranu pozornicu pod Gupčevom lipom.

Djeca su vrlo pozorno pratila cijelu priču koju je na vrlo zanimljiv i dinamičan način izvela dramska skupina oroslavskog vrtića. Dječica su rado i sama sudjelovala u predstavi, a glumce su po završetku nagradili velikim pljeskom.

Ravnateljica oroslavskog DV 'Cvrkutić' Sunčica Terešak istaknula je kako im ovo nije prva predstava koju su osmislili, obzirom da je vrtićka dramska skupina aktivna već godinama. No, s 'Plavom bojom snijega', koju su najprije predstavili u svom vrtiću, gostovali su i u nekoliko drugih dječjih vrtića po Zagorju, ali i šire, gdje su dobili samo pohvale.

-Upravo kad smo se vraćali s gostovanja u dječjem vrtiću u Sesvetama, stali smo ovdje Pod lipom. Pričali smo o impresijama koje smo tamo doživjeli, a vlasnik Birtije Pod Lipom, Božidar Sačer, predložio je da predstavu održimo ovdje, pod Gupčevom lipom, za vrtićevce iz 'Jureka'. Suradnju smo odmah dogovorili s ravnateljicom Božicom Hrestak i sada to i realizirali. Vjerujem i nadam se da će ova lijepa suradnja prijeći u tradiciju, ideja je da na proljeće djeca iz 'Cvrkutića' dođu ovamo na predstavu koju će osmisliti dramska skupina DV 'Jurek' – rekla je ravnateljica, istaknuvši kako je ponosna na svoju dramsku ekipu, koja izdvaja puno vremena, kako bi se ovakvi projekti realizirali, ali i na cijeli kolektiv koji se uključuje ne samo u glumu, već i u izradu kulisa i slično.

Naravno, najveća nagrada je pljesak zadovoljnih mališana, ali i pohvale kolega u drugim vrtićima, što im daje ponos i podstrek za nove projekte koji su već u planu.

Nakon predstave, mališane je sokovima i grickalicama počastio inicijator cijeloga projekta, Božidar Sačer, a iz Dječjeg vrtića 'Jurek' zahvalili su i njemu na ideji, kao i kolegama i kolegicama iz oroslavskog vrtića na predstavi, u nadi razvitka daljnje suradnje.

Još članaka iz "Gornja Stubica"

Facebook