Atletski klub ''Rudolf Perešin'' ostavio zapažen trag

Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu

U sklopu programa MINTS koje provodi Ministarstvo turizma i sporta, Atletski klub ''Rudolf Perešin'' nastupio je na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu za sve dobne uzraste.

U novim klupskim majicama koje je Ministarstvo omogućilo nastupilo je 12 najboljih malih atletičara ovog kluba u kategorijama mlađe kadetkinje, mlađi kadeti, kadetkinje, kadeti i mlađe juniorke.

U prekrasnom ambijentu Toplica Sveti Martin Atletski klub ''Rudolf Perešin'' osvojio je 10. mjesto od ukupno 32 najbolja kluba u Hrvatskoj. U kategoriji mlađih kadetkinja Marta Haus je bila 12., Silvija Jakšić 27. i Vita Šipek Glavač 61. U kategoriji mlađih kadeta Ivan Jakšić je bio 18., Petar Lešković 25. i Martin Poldrugač 49.

U kategoriji kadetkinja Helena Dinjar je bila 13., Dora Carek 49. i Laura Benko 63. U kategoriji kadeta Luka Jožinec je osvojio 40. mjesto a Kiara Hren u kategoriji mlađih juniorki osvojila 33. mjesto. Ukupno, u svim kategorijama na ovom natjecanju nastupilo je 608 atletičara iz 32 kluba.

Djeca su nastupala u disciplinama od 1500 - 4000 m a seniori od 4000 - 12000 m. Seniori atletskog kluba ''Rudolf Perešin'' nastupili su na utrci dužine 4000 m i osvojili ekipno 9. mjesto. Neven Čorko je bio 19., Bruno Kos 25., Karlo Dimec 35. i Dražen Dinjar 42.