Preminuo Rajko Dujmić
Skladatelj Rajko Dujmić preminuo je u 66. godini života od posljedica zadobivenih u prometnoj nesreći koja se dogodila prije nekoliko dana u Ravnoj Gori
Skladatelj Rajko Dujmić preminuo je u 66. godini života od posljedica zadobivenih u prometnoj nesreći koja se dogodila prije nekoliko dana u Ravnoj Gori, kako prenosi dnevnik.hr.
Rajko Dujmić bio je jedan od najpriznatijih domaćih glazbenika i skladatelja. Najpoznatiji je u javnosti kao dio grupe Novi fosili, no Dujmić je skladao stotine pjesama, koje su redom bili hitovi. Glazbeno obrazovanje stekao je u Zagrebu u Muzičkoj školi Vatroslav Lisinski te na Pedagoškoj akademiji.
S Novim Fosilima krenuo je 1978. godine, a u isto je vrijeme intenzivno surađivao sa Srebrnim krilima te grupom Riva. Upravo s grupom Riva i pjesmom "Rock me" Rajko je odnio pobjedu na Eurosongu 1989. godine. Tri godine zaredom briljirao je svojim pjesmama na Eurosongu, a osim pobjedničke "Rock me", 1987. godine su Novi Fosili nastupili s pjesmom "Ja sam za ples" te Srebrna krila s pjesmom "Mangup". Najveći dio svoje karijere Rajko Dujmić proveo je u Novim Fosilima, punih 30 godina, a grupa je njegovim dolaskom, osim sjajnog klavijaturiste, dobila i sjajnog skladatelja, koji je nosio epitet jednog od ponajboljih autora na domaćoj glazbenoj sceni. Pjesma "Moja domovina", koju su zajednički napisali Rajko Dujmić i Zrinko Tutić ostat će posebno zapamćena u srcima mnogih ljudi. U Band Aid-u koji je 1991. otpjevao zasigurno najljepšu domoljubnu pjesmu sudjelovalo je 150 glazbenika, piše dnevnik.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju: Vozač poginuo, cesta zatvorena za sav promet
Promjena vremena: Visoke temperature, pa pljuskovi s grmljavinom
Totalni prometni kolaps u Zagrebu! Vozači satima zapeli, a najgore tek slijedi!
Stiže olujni vjetar s tučom: DHMZ izdao ozbiljno upozorenje Zagorcima, Međimurcima i Podravcima
Velika potraga u tijeku: HGSS i policija tragaju za nestalim mladićem - podignuti su i dronovi!
Od 1. srpnja velike promjene za vozače u Hrvatskoj. Evo najvažnijih detalja
Prognostičar Božarov objavio što nas čeka danas i sutra u Zagorju
[FOTO]: Najbolju kotlovinu na natjecanju mjesnih odbora pripremio je MO Sušobreg Bistrički
Sreća u tjednu od 15. do 21. lipnja stiže baš ova 3 znaka, a tajna nije tamo gdje svi gledaju, već puno bliže
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
