Počinju fašničke spelancije u Samoboru
Samobor od danas postaje sjedište Slobodne fašničke republike.....
Samobor od danas postaje sjedište Slobodne fašničke republike. Na središnjem gradskom trgu od 18 sati počinju program te ceremonija primopredaje ključeva grada koje će od predstavnika aktualne vlasti preuzeti Princ Fašnik i njegovi pomoćnici Sraka, Sudec i Fiškal.
Činom preuzimanja vlasti počinje dvotjedna vladavina maski na 188. Samoborskom fašniku, uz cjelodnevne programe oba fašnička vikenda i na pokladni utorak, 4. ožujka, a sve pod sloganom „Imamo vizu, skurimo krizu“.
Već prve večeri u novoproglašenu republiku dolaze pokretači dobrih vibracija Samba Senj te maskirani gosti iz Brista, Cavtata i Čapljine, uz domaće maškare iz srednjih škola te Bailatino i Kuburaško društvo Gromovnik. U 19 i 30 očekuje se i prva revija uz izbor fašničkih maski, a u glazbenom dijelu programa na središnjoj pozornici i u šatoru nastupaju grupe Rubikon, Begini i Black & White.
Prve fašničke subote i nedjelje u prijepodnevnim satima očekuju nas maskirane dječje povorke, a od 13 sati počinje raznoliki zabavno-glazbeni program na pet fašničkih lokacija u centru Samobora, koji će trajati do kasnih noćnih sati. Maskiranju se pridružilo i 25 samoborskih ugostiteljskih objekata svojim posebnim fašničkim programima. Djeca će moći sudjelovati u likovnim radionicama i predstavama.
Sve koji do Samobora namjeravaju automobilima razveselit će vijest da je parkiranje u Fašničkoj republici u dane vikenda besplatno, a za korisnike autobusnog prijevoza osigurana je i besplatna noćna linija za Zagreb sa subote na nedjelju u 2 i 30 sati te u 4 sata. Ulaz na sva fašnička događanja i spelancije također je besplatan!
Prethodni članak
Sljedeći članak
Najzdravije domaće jelo: Svaki dan ga jedite i bit ćete kao novi – čak i liječnici preporučuju
Tragedija u Zagorju! Vlak usmrtio osobu
Hrvatska pošta sutra uvodi veliku novost - oglasili su se priopćenjem
Stiglo rješenje nadzora nad lokacijskim dozvolama za solarne elektrane u Zagorju: 'Dozvole nisu poništene'
Prekrasna velika vijest iz rodilišta OB Zabok i bolnice hrvatskih veterana - na svijet je stigla 1000. beba u 2025.
Dnevni horoskop koji će razdrmati srijedu: Evo tko dobiva šansu života, a kome stiže kaos!
U 16 mjesta diljem Zagorja uskoro nestaje struje. Ovo je detaljan popis
Na današnji dan umro je dr. Franjo Tuđman
[FOTO] Gornja Stubica otvorila najljepšu božićnu izložbu do sada i to uz radionicu i druženje
Neptun kreće direktno: Evo koji će znakovi osjetiti snažne emocije, a kome stiže poslovni rast
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
