ODRAĐENA PROBA: Naša Barbara sutra pjeva himnu na kninskoj tvrđavi
Barbara Suhodolčan Vrbički, naša poznata zagorska sopranistica, sutra će na kninskoj tvrđavi izvesti himnu Republike Hrvatske.
Podsjetimo, Hrvatska sutra slavi Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 29. obljetnicu vojno-redarstvene operacije 'Oluja', kojom je u 84 sata oslobođeno 11.000 četvornih kilometara okupiranog područja u sjevernoj Dalmaciji, Lici, Banovini i Kordunu.
Središnje obilježavanje sutrašnjeg blagdana i praznika i ove se godine održava u Kninu, a Barbari je ovo četvrta godina uzastopce kako će na toj proslavi izvesti 'Lijepu našu'.
Barbara je, kao i ostali sudionici programa, danas odradila i generalnu probu, kako bi bila apsolutno spremna za sutrašnji nastup, u što nimalo ne sumnjamo.
Tako će sutra ujutro, nakon polaganja vijenaca poginulim, umrlim i nestalim braniteljima, u 9:43h zazvoniti kninska crkvena zvona i podizat će se zastava na najvišem platou kninske tvrđave, dakako, uz izvođenje himne, koju će, dakle, pjevati naša Barbara.
- Neopisiva mi je čast opet biti ovdje na ovom svetom mjestu, dobiti priliku još jednom zapjevati himnu na podizanju zastave s kninske tvrđave. Jako sam se obradovala i iznenadila kad sam ponovo dobila poziv. To mi je nekako ujedno i znak da to što radim, dobro radim i da sam na neki način opravdala povjerenje koje mi je dano. Velika je čast kročiti na tvrđavu četvrti puta, na ovaj izuzetno važan i dostojanstven dan. Zahvalna sam i ponosna do neba - rekla je večeras Barbara za Zagorje.com.
Inače, tijekom nastavka proslave, na stadionu u Kninu, Barbara će ponovno nastupiti u 11 sati, kada će izvesti predivnu skladbu 'Dajem ti srce, zemljo moja'.
Pogledajte još fotografija s današnje probe:
.
.
.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: Teška nesreća u Zagorju! Dvije osobe odvezene u OB Zabok, cesta zatvorena
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati i ugledni zagorski svećenik!
Izgorjela obiteljska kuća u Budinščini. Policija objavila uzrok požara
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
UŽAS U NAŠEM KRAJU: Muškarcu odgrizao dio prsta - 'Ubit ću tebe i tvoju obitelj'
Opoziv namirnice: Ne konzumirajte ovaj proizvod, vratite ga u trgovinu
Nova staza za pacijente OB Zabok spremna i sigurna za upotrebu
Krenuo je 5. izbor za Najljepši advent – natječu se i dva zagorska grada i dvije općine
Majka godinama zlostavljala djecu, zastrašivala ih da će završiti u domovima
FOTOGALERIJA: Božićna priredba učenika OŠ Marija Bistrica
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
