Karanfili za Zagorke diljem Krapinsko-zagorske županije
Crveni karanfil- simbol borbe za društvenu jednakost i pravdu, te prigodna čestitka izmamili su osmjeh na lice ženama u čak trinaest općina i gradova....
Obilježavajući Međunarodni dan žena diljem Zagorja, Forum mladih SDP-a Krapinsko-zagorske županije pažnju je posvetio pripadnicama društva koje često bivaju zapostavljene ili nedovoljno afirmirane zbog sveprisutne rodne i spolne diskriminacije.
Crveni karanfil- simbol borbe za društvenu jednakost i pravdu, te prigodna čestitka izmamili su osmjeh na lice ženama u čak trinaest općina i gradova dok su šetale ulicama i trgovima, na radnom mjestu, ili prilikom obavljanja svakodnevnih aktivnosti, a tuheljskim forumašicama i forumašima pridružio se Renato Ilić- kandidat SDP-a za načelnika Općine Tuhelj.
Diskriminacija i nasilje nad ženama postoje ne samo u dijelovima svijeta u kojima se ženama sistematski krše temeljna ljudska prava, već i u razvijenim demokratskim državama. Iako je jednakost spolova jedno od ustavnih načela, u praksi često je to i dalje neostvarena vrijednost.
Osobni integritet i dostojanstvo, dostupnost ženama svih položaja u društvu i jednake mogućnosti za oba spola, jednake plaće za isti posao i podjela poslova u obitelji- temelj su ravnopravnosti žena i muškaraca.
Svim ženama čestitamo Međunarodni dan žena, te podsjećamo da je borba za jednakost podjednaka zadaća i muškaraca i žena na kojoj trebamo raditi svakoga dana u godini! , poručuju zagorske forumašice i forumaši.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Detalji užasa u Bedekovčini: Muž ju ubio na rođendanu. Oglasila se policija i Zavod za socijalni rad
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
