'Za uređenje svih 7 društvenih domova, trebat će nam oko 4 do 5 milijuna kuna'
Već ove godine zamijenit će se fasada i krovište te elektroinstalacije i instalacije grijanja na domovima
Sedam društvenih domova ima Donja Stubica, a namjera je Grada u sljedećih nekoliko godina svakom od njih dati novi sjaj. U taj je projekt Grad krenuo već ove godine, kada će se sigurno obnoviti društveni domovi u Donjim Matencima i Pustodolu, dok se za onaj u Gornjoj Podgori, odnosno Grabrinu, još uvijek čeka pozitvno mišljenje i sredstva preko natječaja.
Radovi već ovoga ljeta
Grad Donja Stubica spomenuta je dva društvena doma prijavio na natječaj Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja početkom ove godine, a u sklopu poziva ''Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora''.
– Za dom u Donjim Matencima dobili smo 259 tisuća kuna, a ukupna je vrijednost 395 tisuća kuna, dok smo za dom u Pustodolu, čija je ukupna vrijednost projekta 726 tisuća kuna, od Ministarstva dobili 424 tisuće. Ostalo će financirati Grad. Osim samih radova, tu je uključeno i sufinanciranje projektne dokumentacije, nadzor, energetski pregled, upravljanje i vođenje projektom te promidžba – kaže gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić. Raspisivanje natječaja za izvođača radova u planu je do kraja svibnja, kako bi se u lipnju sklopili ugovori s izvođačima i moglo krenuti u same radove.
Kompletna sanacija
Obzirom da su izgrađeni osamdesetih i otada se nije ništa ulagalo, već samo u održavanje, zahvati na sanaciji će biti veliki. – Domovi će se kompletno urediti, odnosno sanirati fasada i krovište te elektroinstalacije i instalacije grijanja. Trenutno je u domovima zimi problem s grijanjem, ljeti s hlađenjem, a ova će obnova donijeti jednu novu vrijednost i očekujemo da će se i više koristiti jer će biti kvalitetniji i ljepši – dodao je Gospočić. Iako društveni domovi u Donjoj Stubici, jednako kao i po drugim mjestima, nemaju više onakvu namjenu kao prije dvadesetak godina, i dalje se koriste, osobito za potrebe mjesnih odbora koji su preuzeli brigu oko njih i redovito uređenje, ali ih koristi i Grad i gradske udruge.
Neriješeni imovinsko – pravni odnosi
Pozitivnom se mišljenju nada gradonačelnik i za dom Grabrina, a ukoliko Grad i za to dobije sredstva, krenut će se s radovima i u Gornjoj Podgori. Da bi uopće mogli prijaviti i ostale domove na natječaje i krenuti s bilo kakvim uređenjem, za ostalih je pet domova potrebno prvo riješiti imovinsko – pravne odnose. – To smo imali riješeno samo za ova tri doma koja smo prijavili na natječaje. Nedavno smo dobili rješenje i upisali smo pod vlasništvo Grada i dom u Gornjim Matencima, dok za dom u Gornjem Hruševcu čekamo izlazak sudskog vještaka, pa u lipnju očekujemo rješenje i za taj dom, kako bismo se mogli javiti na buduće natječaje – rekao je Gospočić, dodavši kako se usporedno s rješavanjem imovinsko – pravnih odnosa radi i na projektiranju. Dom u Donjoj Podgori koristi se i u komercijalne svrhe pa ga se ne može prijaviti na spomenuti natječaj, stoga će ga Grad morati sam urediti, dok je dom u Vučaku u vlasništvu osnovne škole. – Da uredimo sve naše domove, trebat će nam oko 4 do 5 milijuna kuna. No, krenuli smo, dio po dio. Da uredimo samo spomenuta tri već ove godine, kakav je plan, zadovoljan sam – zaključio je Gospočić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
UŽAS: Glasna eksplozija probudila zapad Zagreba: 'Čule su se sirene'
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
STRAŠNO: Dvoje mladih noćas stradalo u prometnoj nesreći na sjeveru Hrvatske
NOVA PRAVILA: Evo tko sve ima pravo na 70 eura pomoći za struju i plin
HRVATSKA U PLUSU! Rođeno više djece nego lani, pao broj umrlih i pobačaja
JESTE LI GA VIDJELI? Nestao je Ante, policija moli pomoć
Novi trošak za vozače na tehničkom pregledu: 'Otišli su nenormalno, auto je postao luksuz'
TRAGEDIJA: Nakon konzumiranja droge preminuo muškarac (45), pritvoren diler
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
