Vijeće Donje Stubice: 'Čim više selektirate i kompostirate, bit će manji računi'
Odlukom vijeća fiksni dio cijene odvoza bit će 68 kuna, na što ide još i varijabilni dio po kanti miješanog otpada, što će donijeti koncesionar
Gradsko vijeće Donje Stubice donijelo je na jučerašnjoj sjednici, između ostalog, Odluku o načinu pružanja javne usluge sakupljanja komunalnog otpada na području grada, što su, prema zakonu, sve jedinice lokalne samouprave bile dužne donijeti do kraja siječnja.
Što se same dinamike odvoza otpada na području Donje Stubice tiče, gradonačelnik Nikola Gospočić istaknuo je da se ništa neće mijenjati. – Miješani komunalni otpad i dalje će se odvoziti jednom tjedno, a selektivni jednom mjesečno. Ono što je doneseno ovom odlukom je fiksni dio cijene odvoza otpada, koji sad iznosi 68 kuna (do sada je bio 74 kune) te vrijedi za kategorije kućanstva i nekućanstva. Na taj fiksni dio cijene ići će još i varijabilni dio, odnosno cijena odvoza po spremniku miješanog komunalnog otpada, a cjenik će donijeti koncesionar – rekao je Gospočić te dodao kako će korisnici, kada krene odvoz prema novim obračunima, dobivati račune mjesečno.
Pozvao je građane da i dalje selektiranju otpad, jer će ukupna cijena ovisiti o tome koliko će puta mjesečno dati na odvoz kantu za miješani komunalni otpad. Ova fiksna cijena podrazumijeva se ukoliko građani biootpad kompostiraju sami u vlastitim komposterima, za što će morati potpisati i izjavu. Ukoliko imaju potrebu za kantom za biootpad, ona će koštati dodatno 30 kuna mjesečno.
Odsada će Grad preuzeti obavezu sufinanciranja odvoza otpada socijalnim kategorijama, pa će tako s 40 posto fiksne cijene sufinancirati odvoz otpada za kućanstva čiji su članovi stariji od 65 godina te primanja po kućanstvu ne prelaze 2 tisuće kuna.
Gradonačelnik je pozvao građane da i dalje sav otpad koji ne podrazumijeva redoviti odvoz mogu dovesti u reciklažno dvorište, bez naknade uz predočenje osobne iskaznice, ponedjeljkom, utorkom, srijedom i petkom od 8 do 15 sati, četvrtkom od 11 do 18 sati te subotom od 8 do 13 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
Užas na odmorištu! Iz kamiona izvukli mrtvog vozača: 'Ovo nam je prvi put'
U Zagorju hitno traže 219 djelatnika raznih struka i stručne spreme
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
DVD Mače obilježava 115 godina djelovanja i dobiva najljepši mogući poklon
U Hrvatskoj eksplodirala cijena namirnice bez koje je kuhanje nezamislivo: Ovo je razlog
Pravi jesenski vikend: Božarov otkriva kakvo vrijeme nas čeka u Zagorju do ponedjeljka
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
