Stubica dva puta ispustila vodstvo

4. NL – središte skupina A: 26. kolo: Stubica – Prečko 2:2

U 26. kolu 4. NL središte – skupina A Stubica je dočekala Prečko. Očekivali smo zanimljivu utakmicu. Stubica je eventualnom pobjedom mogla na 10. pa čak i 9. mjesto, s obzirom da je većina utakmica odigrana dan ranije, no Prečko je odlično ovoga proljeća i u Stubicu je stiglo sa 3. mjesta, za koje se bori sa zagorskom trojkom Golubovec, Mladost Z i Tondach.

Stubica dva puta vodila, ali na odmor sa 2:2

Stubica je već u 1. minuti Stubica je mogla do vodstva. Nakon što su od kretanja s centra držali loptu, na isteku 1. minute Matija Drempetić odlično u šansu izbacuje Nikolu Pešeca, koji sam izlazi prema Teu Klanjčiću na golu Prečkog, no loše reagira i promašuje loptu. No, to kao da je motiviralo  domaćine, koji i dalje prije u otvaranju utakmice. Drempetić još dva puta prolazi po lijevoj strani, ali gosti se brane. No, u 5. minuti Drempetić je opet nezaustavljiv, ovaj puta ubacuje pred gol, a Robert Glavač sa 5 metara iz prve pogađa za 1:0. U 7. minuti nova dobra lopta za Pešeca, a u zadnji čas spašava Luka Župan.

Stubica ne staje i u 10. minuti Nikola Filip Petir puca malo pored gola s lijeve strane, a Pešec malo pored gola s desne strane u 11. minuti. Gosti prvi udarac upućuju u 12. minuti, Danijel Šutić pokušava sa 35 metara ali lagan je to posao za Davida Mužinu na golu domaćina. U istoj minuti puno opasnije je na drugoj strani, opet bježi Pešec, ali Klanjčić mu odlično brani udarac. U 15. minuti gosti su malo ozbiljnije zaprijetili kada je Luka Stipić primio loptu na desnoj strani i pucao sa 15 metara iskosa, ali pored gola. U 16. minuti Pešec je opet sam samcat pred Klanjčićem, na 5 metara, ali golman Porečkog opet brani, ovaj puta sjajno reagira nogom i spašava goste.

U 20. minuti u jeku napada domaćina, gosti uzimaju loptu i kreću u kontru 2 na 1. Šutić daje za Stipića koji je sam na lijevoj strani, namješta se na 15 metara iskosa i gađa, ali puca pored gola. No, u 23. minuti gosti izjednačavaju. Nakon ubacivanja s lijeve strane glavom sa 10 tak metara za 1:1 pogađa Siniša Đurić. U 26. minuti slobodan udarac za Stubicu po sredini sa 20 metara. Drempetić preskače loptu, a Pešec puca jako i živi zid. Odbijenu loptu Drempetić od bloka u korner. No, u 28. minuti nova kontra gostiju, sam izlazi iskosa po desnoj strani Šutić, možda i u zaleđu, ali zastavica pomoćnog suca ostaje spuštena, no Šutić puca pored gola. No, u 30. minuti Stubica je opet u vodstvu.

Drempetić je osvojio jednu loptu na svojih 35 metara, izašao s njom, odigrao kratko sa Valentinom Vlahovićem i kada je opet došao do lopte, sjajno proigrava Roberta Glavača, koji ulazi s desne strane i po zemlji pogađa suprotni kut po zemlji za 2:1. Do 45. minute nije više bilo vrlo izglednih prilika. U 43. minuti Drempetić je ubacio s desne strane, ali lopta je sve preletjela. I onda u jedinoj minuti sučeve nadoknade kapetan gostiju Marko Jurčić iz svoje polovice, iznenađuje sve na utakmici, a posebno Mužinu i fantastičnim udarcem pogađa za 2:2. Zaista nevjerojatan gol. Domaćini su sjajno izgledali veći dio prvog dijela, pa su žalili što se na odmor otišlo sa 2:2.

Puno slabiji nastavak nije donio promjene u rezultatu

Nastavak nepreciznim udarcem otvara Pešec u 47. minuti, a na drugoj strani uzvraća mu Jurčić u 50. minuti iz slobodnjaka, kojega je sam izborio na 20-tak metara. Manji je tempo u nastavku i rjeđe su prilike. U 61. minuti Pešec dobiva dobru loptu na lijevoj strani od Čekolja, ali puca preko gola. U 66. minuti gosti prijete s igračima koji su ušli u nastavku. Ubacio je s lijeve strane Filip Jaković a glavom pored gola puca Solomon Cho. Jurčić je u 69. minuti pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara više sa strane, ali ovaj puta bilo mu je preblizu, pa puca preko gola.

U 71. minuti slobodan udarac na drugoj strani, na 22 metra malo s lijeve strane. Ovaj puta puca Drempetić, a od nečije glave u živom zidu lopta se odbija u korner. U 77. minuti Jurčić je opet kod lopte i slobodnog udarca. Ubacuje s desne strane na 7 metara, a glavom preko gola puca Gabrijel Pušić. Minutu kasnije ubacivanje iz igre s iste strane, a ovaj puta Đurić puca pored gola.

U 84. minuti Petir je odlično iznio jednu loptu na polovicu gostiju, dao desno za Drempetića, koji vara čuvara, ulazi prema sredini i sjajno puca sa 25 metara iskosa i pogađa prečku. Na drugoj strani, u 88. minuti Jurčić presijeca jednu loptu koju Glavač daje Kormanu, spušta se po desnoj strani do korner crte i ubacuje u sredinu, a Đurić puca iz prve preko gola, sa nekih 7-8 metara. Bio je to zadnji pokušaj. Na kraju svakome po bod. Iako je u prvih 45 minuta bilo vrlo sunčano i toplo, a u drugom prava hladovina, u odnosu na prvi dio, drugi je bio puno, puno lošiji. A ako se držimo dojma iz prvoga, kada se više toga događalo, Stubica može više žaliti za preostala dva boda.

Izjave: Dražen Kovjanić; trener NK Stubica: ''Prema dogovoru krenuli smo vrlo agresivno, po jednoj sparini, gdje smo odigrali, za mene prvo poluvrijeme perfektno. To je stvarno bilo događanja, a normalno da je i Prečko, koje je u proljeće druga, treća ekipa i ima svoje kvalitete imalo svoje prilike. Mi smo imali pas, imali smo dubinu, sva kaj krasi ovaj nogomet. Ne da sam zadovoljan, nego sam prezadovoljan. U nastavku su došli oblaci i utakmica se nekako uljuljala, bez nekih izrazitih šansi. Drugo se poluvrijeme izvrtilo sa dobrom energijom ali sigurno ne kao prvo. Međutim, zahvalan sam igračima na svih ovih 11 kola, uživam s njima, nadam se da je uživanje obostrano. Zahvalio bih se svim akterima utakmice i na odličnom suđenju. Mislim da je bilo puno toga za vidjeti. Idemo dalje, imamo niz od dva poraza i dva remija. Sigurno da nam možda fali pobjeda, ali izrazitom sa trenutno zadovoljan s načinom na koji igramo, a sigurno da će doći i pobjeda.''

Stipe Tokić, trener NK Prečko: ''Odigrali smo jako loše prvo poluvrijeme, ali nas je rezultat pomazio, zahvaljujući individualnoj kvaliteti naših igrača. Malo bolje je bilo drugo poluvrijeme. Imali smo dosta dugi niz bez poraza i vjerojatno je i to utjecalo na razmišljanje igrača, mislili su da će biti drugačije, a i malo promjena podloge, jer mi igramo na umjetnoj travi pa treba 20 minuta dok se snađete, a mi smo već od 5. minute gubili. Na kraju realan rezultat. Imali smo neke šanse koje nismo iskoristili, imao je i protivnik. Čestitke na fair playu.