BUNA TRAJE! Ove godine Bitka kod Stubice na novoj lokaciji
Spektakularna Bitka kod Stubice održat će se 9. veljače
I ove godine Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica u suradnji s Družbom vitezova zlatnog kaleža organizira obilježavanje obljetnice Seljačke bune u Stubici. Manifestacija počinje 3. veljače ''Puntanjem kmetov'' ispred rodne kuće Matije Gupca u Hižakovcu, a potom okupljanjem kmetova na čelu s Gupcem kod Gupčeve lipe u Gornjoj Stubici, gdje se organizira buna.
Idućega vikenda, u subotu 9. veljače održat će se ''Bitka kod Stubice'', bit će to 11. manifestacija po redu i to na samu 446. obljetnicu Seljačke bune koja se dogodila 9. veljače 1573.. Događanja toga dana počinju od 11 sati u centru Donje Stubice u Parku Jure Stubičanca. Bit će tu kulturno – umjetnički program sa sajmom starih zanata, širokom ponudom domaćh specijaliteta i dobrom kapljicom.
Okupljena vojska od centra Stubice krenut će u povorci prema novoj lokaciji održavanja spektakularne Bitke kod Stubice u 14 sati, ispred dvorca Golubovec, a uprizorit će je Družba vitezova zlatnog kaleža zajedno sa svojim gostima iz cijele Hrvatske. Nakon bitke, u šatoru u centru Donje Stubice očekuje vas koncert grupe Psihomodo Pop.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Jedan znak u travnju ima nevjerojatnu priliku za dobitak na lotu: Sudbina rijetko šalje ovako jasan signal
DVD Škarićevo nastavlja razvoj: potvrđeno vodstvo i dodijeljena priznanja
Sve se mijenja 1. travnja: 3 znaka ulaze u 3 godine blagostanja - tvrde astrolozi
Zagorci i službeno proglašeni najsrdačnijim ljudima u Hrvatskoj
Najuspješniji geografi županije u OŠ Vladimir Bosnar Stubičke Toplice
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
