ZLATARSKO LJETO: Lindgreen otvorio izložbenu sezonu
U povodu završetka ovogodišnje manifestacije „Zlatarsko ljeto“, prvog rujanskog dana u Galeriji izvorne umjetnosti počela je nova izložbena sezona. Svojom samostalnom izložbom otvorio ju je slikar zanimljiva životopisa Ronald Aleksander Lindgreen.
Njegovo ime nije nepoznato zlatarskoj likovnoj publici, jer u ovdašnjoj Galeriji samostalno je izlagao 2018. godine. Rođen je 1975. u Celju, dio djetinjstva proveo je u Zagrebu, a odrastao je u Den Haagu. Otac mu je Nizozemac, a majka Hrvatica iz Đurđevca. Od 2012. živi u Hrvatskoj. Vizualnu umjetnost diplomirao je 2001. godine na Akademiji Willem de Kooning u Rotterdamu. Od tada djeluje kao samostalni umjetnik , radeći slike, kolaže, video radove i instalacije.
O njegovu stvaralaštvu govorila je Božena Slunjski, v.d . ravnateljica zlatarske Galerije. Lindgreen, koji živi u Vrbovcu, na spomenutoj je izložbi, koja je otvorena do 18. rujna, izložio 24 akvarela pod zajedničkim nazivom“Skupina fantomskih maštanja“. Izložbu je otvorila gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek. U prigodnom programu, s kajkavskim repertoarom, nastupili su Boris Brežnjak na gitari i vokalne solistice Jasminka Krušelj i Ljiljana Varga.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
