Zagorski sjaj Zagrebfesta: Kvartet «Gubec» osvojio publiku
Kvartet Gubec
U dvorani Studentskog centra u Zagrebu 27. studenoga održan je 56. Zagrebfest, najstariji hrvatski zabav
Kvartet Gubec
U dvorani Studentskog centra u Zagrebu 27. studenoga održan je 56. Zagrebfest, najstariji hrvatski zabavno-glazbeni festival. Njegov umjetnički voditelj, poznati skladatelj i pjevač Hrvoje Hegedušić, uvijek naglašava kako je to festival na kojemu su u prvome planu skladbe, što je i razumljivo s obzirom da mu je organizator Hrvatsko društvo skladatelja. Za festivalsko izvođenje bilo je odabrano 17 skladbi, različitih skladateljskih usmjerenja, od šansona, popa do jazza.
Pjevalo se u živo, uz pratnju revijskog orkestra pod ravnanjem Josipa Cvitanovića. Ono što svaki estradni meštar sa zadovoljstvom očekuje, to je nagrada publike, jamstvo kako će izvedena pjesma najlakše naći put do srca slušatelja. Premoćnim brojem glasova publike u dvorani i slušatelja Radio Sljemena, pobijedila je skladba «Zagrebačka puca» Rajka Suhodolčana koji je uglazbio stihove Tomislava Barana.
'Dečki su pravi'
Da se kojim slučajem dodjeljivala i nagrada za najveselijeg sudionika, Gupcima ne bi izmakla. Svojim pošalicama i popevkom održavali su atmosferu među izvođačima, a u kafiću Teatra &TD i zapjevali «Nemre, nemre lepše bit, neka kaj biti more…». Dečki su pravi, komentirala je prva dama zabavne glazbe i ikona Zagrebfesta Gabi Novak. Dok su se Gupci krijepili graševinom, vječna Gabi nazdravila im je portugiscem.
Zagorskom sjaju Zagrebfesta pridonio je i Tomislav Goluban, uvijek sjajan sa svojom usnom harmonikom, kojom je pratio fascinantnu izvedbu prošlogodišnje pobjednice Lidije Bačić kojoj su Gabi, Maja Blagdan i Dražen Čuček dodijelili nagradu za najbolju interpretaciju. S obzirom da je u žiriju za izbor najbolje skladbe bio i Siniša Leopold, umjetnički ravnatelj Svečanosti kajkavskih popevki, a među publikom sjedio je i Radovan Novina, koordinator festivalskih izvođača, za očekivati je da će se lijepa dalmatinska puca pojaviti i u kajkavskom pjevačkom izdanju.
Veseli što je na Zagrebfestu bljesnuo ovogodišnji krapinski debitant Luka Bulić, šansonom «Konobar» koju je skladao na stihove Lee Dekleve kojoj je pripala i nagrada za najbolji tekst, a samoj skladbi u Lukinoj dojmljivoj izvedbi druga nagrada stručnog žirija.
Grand prix osvojila je pjesma Ante Pecotića «Sama» u izvedbi Sabrine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Pijani 28-godišnjak uzrokovao prometnu: Četiri osobe završile u OB Zabok
U prometnoj nesreći teško ozlijeđen 16-godišnjak
Sudarila se dva motora i auto, poginuo motociklist
31. ožujka donosi veliki preokret: Ova 3 znaka dobivaju novac i rješavaju svoje probleme
Dječak s teškim opeklinama hitno prebačen u Zagreb, bori se za život. Za sve je kriv TikTok izazov?
Bakica (80) se na Fejsu zaljubila u 'vojnika' i uplatila mu 50.000 eura
Rutinska pobjeda Mladosti u Odri
Pobjede zagorskih klubova, Samobor se vratio na vrh
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
