Umirovljenici tragom potresa na Banovini - 'Banovinom do izvora zdravlja - Topusko'
U Sisku, u biskupiji, izletnike iz Zlatara, Belca, Mača, Lobora… primio je sisački biskup mons.dr. Vlado Košić
Popuštanjem epidemioloških mjera živnule su aktivnosti umirovljeničkih udruga. Tako i zlatarske, koja okuplja umirovljenike s područja Grada i susjednih općina Lobor i Mače. Premda je srijeda bila jedan od iznimno vrućih dana, 55 sudionika izleta „Banovinom do izvora zdravlja - Topusko“ bilo je zadovoljno cjelodnevnim izletom po Sisačko-moslavačkoj i Karlovačkoj županiji.
U Sisku, u biskupiji, izletnike iz Zlatara, Belca, Mača, Lobora… primio je sisački biskup mons.dr. Vlado Košić. Izletnici su mu darovali veliko licitarsko srce s posvetom, a predsjednik zlatarske Udruge vinara i vinogradara, Dubravko Žerjavić, vino s naljepnicom i likom znamenitoga Zlatarščanina, opata dr. Jurja Žerjavića . Kako je poznato da je biskup i glazbeni zaljubljenik, tajnik Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo iz Krapine, Radovan Novina, darovao je komplet nosača zvuka s kajkavskim festivalskim popevkama,a predsjednik umirovljeničke udruge, Željko Slunjski, CD „Za sva vremena“ i interpretacijama glasovitih varaždinskih opernih umjetnika, tim više što je biskup podrijetlom iz varaždinskog kraja.
[slika3[
Biskup je ugostio izletnike i svakome darovao, s potpisom, knjižicu „Junačka i sveta Hrvatska“, kojoj je , uz Ivana Tolja, jedan od autora. Riječ je o pismu o 30 obljetnici Domovinskog rata i Sisačkoj biskupiji nakon potresa. Iz Siska put je vodio u potresom razrušenu Petrinju, čijim je središtem izletnike provela članica Izvršnoga odbora Nada Orsag, Zlatarščanka podrijetlom iz petrinjskoga podneblja. Sljedeće je odredište bilo poznato termalno mjesto Topusko, a izlet je završio na obroncima Petrove gore, u Lovačkom domu „Muljava“ o kojemu skrbi Uprava šuma Karlovac.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Hit ovog Uskrsa: Tirkizna jaja koja izgledaju kao pravi dragulji - tajna je u 1 namirnici
Povratak zime: Snijeg i drastičan pad temperatura
Koliko jaja se boji za Uskrs: Samo jedan broj donosi sreću, a ovo je najveća pogreška domaćica!
Zagorec povukao važan potez: Policija poziva građane da slijede primjer!
Financijski bonus za građane: Ako primate neku od ovih novčanih naknada imate pravo na dodatnih 70 eura!
HEP najavio: Sutra bez struje u desetak zagorskih naselja
DHMZ izdao upozorenje: Stižu mećave, u dijelu zemlje bit će pola metra snijega
U izradi digitalna kartica za socijalu, ovo više neće moći kupovati
Natočio više od 400 litara dizela i pitao na blagajni kako to da više nema goriva
Tradicija koja odjekuje stoljećima: Uskoro 503. „Kostelska uskrsna pištola“
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
