U Zlatar Bistrici se obilježavaju Dani općine i Župe sv. Ivana Krstitelja
Glavna svečanost održat će se na Ivanje, 24. lipnja, na prostoru kod župne crkve, a sudjelovat će zlatarbistričke udruge. Vrhunac druženja bit će paljenje Ivanjskog krijesa
Općina Zlatar Bistrica od travnja raznim događanjima obilježava Dan općine, a središnja svečanost povodom Dana Župe Svetog Ivana Krstitelja održat će se na samo Ivanje, u subotu 24. lipnja.
- Proslavu ćemo započeti misnim slavljem u 11 sati u dogovoru sa Župom, a prije toga, u 10 sati, tradicionalno odati počast poginulim braniteljima i drugim dragim ljudima koji su pokopani na groblju u Lovrečanu. Glavna svečanost održat će se u popodnevnim odnosno večernjim satima. Proslavu će uveličati naše zlatarbistričke udruge, ponudit će se besplatan lovački gulaš i tradicijski kolači, a Zlatarbistričke mažoretkinje izvest će dio programa kojim su se predstavile na Europskom i Svjetskom prvenstvu – najavio je načelnik općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić. Taj će dio početi oko 20 sati, a vrhunac će biti paljenje tradicionalnog Ivanjskog krijesa oko 21 sat na prostoru ispod župne crkve. Idućeg dana je Dan državnosti, pa će svečanost završiti koncertom KUEU Kaj Zlatar Bistrica u nedjelju u Domu kulture.
Novi – stari načelnik povodom Dana općine kratko je izložio planove za ovu godinu. – Idemo dalje u kontinuitetu, a jedna od bitnijih novosti je uvođenje besplatnih udžbenika za osnovnoškolce. Sklopili smo ugovor s Osnovnom školom vezano uz nabavku i distribuciju udžbenika, a kako je ova zadnja godina u kojoj vrijede isti udžbenici, nabavit ćemo 80 posto novih, što je investicija od 200 tisuća kuna. To je jedno od kapitalnih projekata naših ulaganja u obrazovanje. Financirano i vannastavne aktivnosti, a pokrećemo i projekt sufinanciranja udžbenika za srednjoškolce prema određenim kriterijima. U pripremi je i daljnje stipendiranje učenika i studenata, a prvenstvo će imati deficitarna zanimanja. Žalimo dati svoj djeci jednake šanse za za razvoj, uspjeh i obrazovanje – rekao je Miholić, dodavši da se u drugoj polovici godine očekuju i rezultati natječaja na koje su prijavljeni dogradnja Dječjeg vrtića i Doma kulture, a čeka se od strane KZŽ i objava javnog poziva i nabave te prikupljanje ponuda za početak gradnje sportske dvorane.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
