U Stubakima održan još jedan 'Božić na Mjesnom trgu'
Posjetitelji su mogli uživati u božićnom ozračju uz domaće popevke tamburaškog sastava ''Črleni lajbeki''
U organizaciji Turističke zajednice Općine Stubičke Toplice i uz generalno pokroviteljstvo Općine Stubičke Toplice prošle je subote održana druga po redu manifestacija "Božić na Mjesnom trgu''. U centru Stubaka, kod fontane predstavljene su velike božićne jaslice oblikovane od prirodnih materijala, a na 15 štandova nudili su se domaći proizvodi OPG-a topličkog kraja, eko - etno i eno proizvodi te razno božićno cvijeće i kreacije cvjećarne Cvjetić.
Našle su se tu i poslastice Švicarsko - hrvatskog društva iz Stubičkih Toplica i udruge Hrvatska žena Stubičke Toplice koja je pripremila tradicijske božićne kolače. Svoje kreativno božićno stvaralaštvo pokazali su i učenici Osnovne škole Stubičke Toplice, Dječjeg vrtića ''Zvirek'', Društva Naša djeca Stubičke Toplice i Centar za rehabilitaciju Pustodol. Jaslice je blagoslovio vlč. Ivica Šestak, a za blagdanski glazbeni ugođaj pobrinuli su se Črleni lajbeki. Bernarda Ivček, direktorica Turističke zajednice Općine Stubičke Toplice istaknula je kako se ove godine 'Božić na mjesnom trgu' održava po drugi put, a ova kulturna manifestacija osmišljena je na prošlogodišnjoj zimskoj radionici kada je Savjetodavno tijelo za turizam i hortikulturno uređenje Stubičke Toplice osmislilo štalicu i likove u njoj uz pomoć ugledne umjetnice Samuele Premužić.
Pokrovitelj manifestacije bilo je Ministarstvo poduzetništva i obrta. Stubaki su tako dobili još jednu manifestaciju koja bi trebala privući posjetitelje u stubičke Toplice ne samo ljeti u turističkoj sezoni već u zimi, i uživati u zagorskom blagdanskom ozračju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Danas radovi na novim lokacijama! Evo gdje sve uskoro nestaje struje u Zagorju
Samo dva znaka horoskopa ležat će na brdu novca za praznike – i sve će im ići od ruke
Muškarac iz Zagorja uhićen u Koprivnici! Doznaje se razlog i detalji
Ove nedjelje dođite u Zabok! Čeka vas odličan koncert
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
